Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Saját tulajdonban levő könyvrő...

Saját tulajdonban levő könyvről készíttethetek-e magamnak fénymásolatot?

Figyelt kérdés
Üdvözlök mindenkit! Sajnos erre kérdésre még az interneten sem találtam választ, azért fordultam ide, hátha valaki tudja az ide vonatkozó jogszabályt. Egyetemista vagyok, tanulás közben a könyveimbe belefirkálok/írok, ezzel elrondítva a könyveket. Az az ötletem támadt, hogy erre a célra készíttethetnék bespirálozott fénymásolatokat -esetleg még nagyobb üres felülettel -így komplexebbé téve a jegyzetemet, és a könyv is megmarad "tisztán". Van-e tehát ennek jogi korlátja?

2013. febr. 1. 19:18
 1/7 szántóvető ***** válasza:
100%
Könyvet nem tudom de:Eredeti cd-ről,dvd-ről(mindegy milyen adat van rajta) szabad 1 DB biztonsági másolatot készíteni.
2013. febr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.
2013. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
MINDENRÖL készithetsz másolatot, ami a te tulajdonod, és a másolatot is csak te használod.
2013. febr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2013. febr. 2. 08:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül lehet SAJÁT RÉSZRE FÉNYMÁSOLATOKAT KÉSZÍTENI.
2013. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 homo ludensz ***** válasza:
100%
Tőlem kölcsönkértek egy könyvet olvasásra s ráadásul méretezett ábrák gyűjteményét tartalmazta.Elég drága is volt s a végén mikor visszakaptam eléggé viseltes állapotban volt. Később tudtam meg hogy a kedves ismerős lefénymásoltatta. Te se csinálj ebből problémát magadnak.
2013. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:
100%
A szerzői jog a másolatok forgalmazását tiltja, szerintem aki magának másol (házi használatra) nem sérti ezt a jogot.
2013. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!