Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthető az a tanár, aki...

Feljelenthető az a tanár, aki az osztály előtt azt mondta a fiamra, hogy homoszexuális és állandóan megalázza őt?

Figyelt kérdés

Az én kicsi fiam ötödikes. Már öt éves korában láttam rajta, hogy más, mint a többiek, a mai napig lányos, szép vonásai vannak, a hangja is finom. Szerintem nem is homoszexuális, hanem transzszexuális (a transzszexuális csecsemők nőies aggyal születnek, erről senki nem tehet, a természet fura játéka). Majd meglátjuk, ha lánynak érzi magát, abban is támogatni fogom, hogy átalakuljon.


Ahhoz már régen hozzászoktam, hogy a "fiamnak" több barátnője van, mint fiú nemű barátja, a srácok állandóan kiközösítik. Megverni nem merik, mert a férjem majdnem két méter magas és hatalmas izomtömeg van rajta, ráadásul a szakmája miatt is félnek tőle sokan (nem bűnöző, pont ellenkezőleg).


Szóval az én gyermekem bevallotta nekem egy kis családi vita után, hogy az osztályfőnöke állandóan "leb.zizz@" az osztály előtt, megalázza, kislánynak nevezi. Történetesen ezzel a tanárral van a legtöbb tanórája egy héten (magyar, történelem, OFÓ). Hogy veszi ő ehhez a jogot? A gyerek lejátszott egy mobilos videót is, amelyen a tanár leb.zizz@. Egyébként kifejezetten jó tanuló, egyes tantárgyakból versenyekre viszik, de félek, hogy emiatt a bunkó osztályfőnök miatt visszaesik a tanulmányi eredménye. Magyarból és történelemből (ezeket tanítja az pedagógus) négyes a gyerek, a tesi kivételével meg mindenből jeles. Érdekes azért. Negyedikesként sosem volt baj sem a nyelvtanával, sem az olvasással, sőt akkor még versmondó- és olvasóversenyekre vitték, ahol rendszeresen nyert.


Ez a tanár egyébként akkor érkezett, amikor a katolikus egyház átvette az általános iskolát. Akármilyen konzervatív is legyen ez a nő, azért ha a keresztény ideológiából indulunk ki, egy ártatlan gyermeket nem kéne ennyire elítélnie, főleg nem a B-betűs szóval, s főleg nem a többiek füle hallatára.


Máshová nem tudom vinni: a kisvárosunkban hat általános iskola működik, ez a legjobban felszerelt és ide járnak a legjobb eszű gyerekek. Nagy verseny folyik a bekerülésért.


Attól is félek, hogy a férjem megfejeli a nőt... Képes lenne rá...


2013. febr. 9. 22:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

vannak lépések a megoldás felé:


1. beszélni a tanárral, bátran mehetsz az izomtömeg férjeddel. megfenyegetni, hogy panaszt tesztek ellene, megmondani, hogy van videó felvétel is. ezt még nem bünteti a törvény, azt, hogy felveszitek.


2. ha nem javul a helyzet, akkor panaszt kell tenni az igazgatónál.


3. ha nem használ ez se, akkor lehet nyilvánosságra hozni a videót yotube-n és elküldeni minden médiának, (internetes újságok, rendes újságok, tv), 1-2 héten át ettől lesz hangos a média.


4. nos. ha idáig eljutsz, akkor jöhet a fejelés, mert ekkor már más nem használ. a 3. lépésben foglaltak hatására minimum ki kellene rúgni a tanárt. ha itt nem teszik meg, akkor nem is fogják.


4+1: esetleg még lehet egy szülői csoportot szervezni és nyilvánosan felvonulni. Bár nem 100%, hogy kiállnának melletted elegen.

2013. febr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%

Feljelentés helyett esetleg egy személyes beszélgetés a tanárral?

Akár családi körben, úgy, hogy mindkét szülő, a gyerek és a tanár is egyszerre jelen legyen.

Nem kell sem megfejelni, sem feljelenteni, elég tudtára adni higgadtan a dolgokat.


Ha ez sem megy, beszélni az igazgatóval.

Minél nagyon visszhangot kap a dolog, az a gyereknek árt a legtöbbet.

Megjelennek majd a liberális jogvédők, újságcikket stb. és szerencsétlen fiú issza meg a levét.

2013. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Na basszus egyszerre küldtük el és majdnem ugyanazt írtuk. :)))


Kivétel a nagy nyilvánosság. Akkor már az utcán se mehet végig a gyerek anélkül, hogy mutogatnának rá.

2013. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Irány az igazgató. Azonnal. Azért ezt hogy képzeli egy ilyen idős gyerekkel?

Igazgatónál meg be lehet fenyíteni, hogy a médiához fordultok a felvétellel, de akkor az tuti, hogy botrány lesz belőle és nem csak a suliból kell elmennie, de többet sehová nem veszik fel tanárnak.


Amúgy lehet, hogy a gyereked pár év múlva már nőként fog élni, de az is lehet, hogy nem.... Régi osztálytársam is valami hasonló volt amit leírtál, mondjuk őt senki sem piszkálta, a face-en bejelölt nemrég, helyes barátnője van évek óta, úgy élnek mint egy átlagos pár.

"Normális" volt osztálytársamról meg nagy meglepetésünkre kiderült, hogy a saját neméhez vonzódik...

2013. febr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Tom Benko ***** válasza:
94%
Első körben a tanárral kellene beszélni, hogy mégis, hogy van ez? Ha nem ér célt, lehet feljebb is menni, következő a közvetlen felettes, vagy az igazgató. Érdemes mellette a többi szülővel is beszélni, hogy mit tudnak minderről, az ő gyerekük miről számol be otthon. Fontos minél hamarabb lépni, mert egy ilyen ember a gyerek egész későbbi életét tönkre teheti a viselkedésével. Tanár ugyanis _nem_ diszkriminálhat gyereket, maximum tanulmányi szempontból.
2013. febr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Én az egyetemen azt tanulom, hogy a tanárnak az a dolga, hogy a gyerekek tanulmányi előhaladásával foglalkozzanak, és ne a kinézetével.

Én is tanítok egy kisebb gyerekekből álló csapatot, ahol van egy aki lehet, hogy cigány, mert olyan barna, de soha nem cigányoztam le. Éppen úgy bánok vele mint a többi gyerekkel.


Egyébként, attól hogy lányos, meg több a lány barátja mint a fiú, nem következik az, hogy b u z i lenne vagy transznemű. Én ismerek olyan fiúkat, akik gyerek korukban nagyon lányosak voltak, de 18 éves korukra egészen megférfiasodott.

2013. febr. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

#6 vagyok

És még annyit, hogy a tanárt feltétlenül jelentsd fel az igazgatónál, rendőrségnél. A gyerekek ilyenkor a legsérülékenyebb, és lehet, hogy azt fogja gondolni, hogy a kinézetéért hibás, és öngyilkos lesz, és egy gyerek öngyilkossága gyász az egész magyar nemzetnek.


Nem pártolom a homokosokat, de a gyerekeket igen.

2013. febr. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 doboszoli ***** válasza:
87%

Nem találok szavakat!!

Van ennek a nőnek lelke? Hogy kapott ez pedagógusi diplomát?

Semmilyen szinten nem vagyok érintett a témában, mégsem ítélem el azokat, akiket ezzel az identitással vert meg a sors, természetesen ha normális keretek között teszi.

De könyörgöm, egy 11 éves gyermeket, aki most van a legképlékenyebb korba, sőt egyáltalán nem biztos, hogy nem fog rendeződni a sorsa "normális irányba" (kérlek értsétek jól)támogatni kellene egy pedagógusnak, nem megalázni. Idióta. Szinte látom magam előtt a besavanyodott szent fazék satrafát, akit lehet, hogy az életében sem d.gtak meg tisztességesen.

Azonnal forduljatok az igazgatóhoz, természetesen tudtára adva, hogy ha a gyereket bármilyen atrocitás éri ez ügyben, megteszitek a megfelelő lépéseket. Férjedet, (bár elhiszem, hogy nem könnyű neki sem) intsd higgadtságra, mert ő tudja legjobban, hogyan válik egy sértett pillanatok alatt terheltté.

Szerintem jó lenne, ha a kisfiadat rá tudnád venni, hogy beszélgessen néhányszor szakemberrel, aki átsegítené ezen a nehéz időszakon.

Sok sikert, kitartást a gyermek mellett!!!

2013. febr. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
A világon mindenki feljelenthető. De jobban járnál, ha a kölköt nevelnéd meg.
2013. febr. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 doboszoli ***** válasza:
100%
Utolsó, van neked gyereked, vagy macskát tartasz?
2013. febr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!