Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik nálunk bármilyen EU...

Létezik nálunk bármilyen EU vagy egyéb nemzetközi egyezményen alapuló jogi lehetőség arra, hogy egy magyar állampolgár büntetőeljárását NE magyar hatóság folytassa le?

Figyelt kérdés

Főleg gondolok itt bíróságra, de ha már korábbi szakasznál is lehetséges ez, akkor az egészre értem a kérdést.


Tehát gyakorlatiasan:

Ha meggyanúsítanak X dologgal, akkor az eljárás bármely szakaszában (avagy konkrétan melyikben?) kérhetem-e, hogy NE magyar, hanem X országbeli hatóság/ bíróság folytassa az eljárást?

Az egy másik kérdés, hogy ilyenkor is a magyar Btk és Be szerint vagy más szerint, de alapvetően van erre lehetőség vagy teljességgel kizárt, és ha törik, ha szakad, akkor is a lakóhely ill. elkövetési hely szerintiek folytatják le?


köszi előre is a választ!



2013. febr. 10. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ki folytassa le? A Nemzetközi Cigány Törvényszék? :)
2013. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Nincs lehetőség.

Az eljárásrend szerint el lehet jutni az ítélőtánblákig, ill. kellő horderejű ügy esetén a Legfelsőbb Bíróságig (jelenleg Kúria néven ismert).

Ha ennek a döntésével sem értesz egyet, akkor lehet a Hágai International Criminal Court-hoz (Nemzetközi Büntetőbírósághoz) fordulni.

[link]

2013. febr. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2

Én inkább ezt ajánlanám: [link]

2013. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:
Valóban ez is lehetőség, amennyiben a magyar büntetőeljárás az Emberi Jogok Nyilatkozatában foglaltakkal ellenkezik. De erre azért viszonylag kevés az esély.
2013. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ICC csak olyan bűncselekményekkel foglalkozik, mint népirtás, emberiesség elleni bűncselekmények, háborús bűncselekmények és agresszió, ráadásul csak ezek 2002 után elkövetett eseteivel. Ezekkel Magyarországon elég kevés embert vádolnak meg, és szerintem a kérdező is "hétköznapibb" bűncselekményekre gondolt.
2013. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát túl konkrét nem akarok lenni, mert rögtön tényleg alapot adok nekik egy nagy nyilvánosság előtti rágalmazás miatt, de szóval röviden a korrupt magyar hatóságokat szeretném kikerülni, és csupán tisztességes eljárást szeretnék. ennyi az össz.

na most az a baj, hogy hiába ütközik sok minden az Emberi Jogok Nyilatkozatába, arra is mondhatnátok ötletet, hogy ezt mégis hogyan lehet bizonyítani, ami alapján egyáltalán foglalkoznak az üggyel?

pl egy kényszervallatást, rendőri brutalitást, zsarolással kikényszerített álvallomást vagy kreált bizonyítékokat hogyan tudok én megcáfolni bizonyítható módon? mert gondolom, nekik nem elég egy állampolgár állítása, na de ugyanakkor a lehetetlent kérik, hiszen mégis a polgár hogy tudná bizonyítani, hogy pl X és Y bizonyítékot ők tettek a többi közé? stb stb ?


ezért is lett volna az a kérdésem, hogy tehát a magyartól teljes mértékben független eljárásra van-e lehetőség, nem pedig a magyarok által "felgöngyölített" (összetákolt) iratok/bizonyítékok alapján kiküldeni az ügyet egy felülvizsgálatra, mert ennek semmi értelmét nem látom.


erre esetleg ötlet? vagy netán mégis elég lehet egy állampolgár állítása?

2013. febr. 10. 12:46
 7/7 A kérdező kommentje:

sok a kérdés, de hát ez van, kár hogy nem számoztam őket be


egy utolsó ötletnek pedig:

akkor mi van, ha a magyar állampolgár elintézi, hogy

a, szerez másik állampolgárságot is?

b, szerez kizárólag egy másik állampolgárságot, a magyart leadja, de ettől függetlenül él itt is, ott is? ha pl én kolumbiai vagyok, akkor ha a magyar jog szerint elkövetek valamit, akkor átadnak az eljárás lefolytatására Kolumbiának vagy akkor is itt folytatják le, állampolgárságtól függetlenül?

2013. febr. 10. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!