Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldi állampolgár vezetheti...

Külföldi állampolgár vezetheti-e Magyarországon az én autómat nemzetközi jogosítvány nélkül?

Figyelt kérdés
Kell-e esetleg valamilyen papírt írni róla vagy ilyesmi? Minden információ érdekel, kérem csak 100%-ig biztos válaszokat küldjetek. Nem szeretnék esetleg büntetést fizetni....
2010. dec. 12. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs külön nemzetközi jogosítvány. EU-s állampolgár, ha 1 vagy 2 (ebben nem vagyok biztos) éves jogosítványa van, akkor vezethet külföldön.


Ha te nem vagy ott, akkor alá kell írni egy papírt, hogy te engedélyezed azt, hogy használja a te kocsidat, különben ügye lopásért akár el is kaphatják, aztán mehetsz tisztázni :) (otthon írtok egy papírt, hogy felhatalmazod xy, sz.ig.szám:xxxxxxx, használhatja XXX-000 rendszámú gépjárművet. Tulajdonos: Z.W. sz.ig.szám:xxxxxx, plussz két tanú aláírja, és kész)


De ha te ott ülsz mellette, akkor ez sem kell.

2010. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a jogosítványt olyan országban adták ki, ami

- tagja a Bécsi Közúti Közlekedési Egyezménynek, vagy

- tagja az EU-nak,

akkor pontosan ugyanúgy érvényes Magyarországon, mint az itt kiadott jogosítvány, honosításra, egyéb ügyek intézésére nincs szükség.

(Ugyanez tágabban is igaz, vagyis az EU tagországokban kiadott jogosítvány érvényes az összes EU tagországban, és az olyan országokban kiadott jogosítvány, ami tagja a bécsi egyezménynek, az az összes olyan országban érvényes, ami szintén tagja.)


Még az is feltétel - bár ezen sokan vitatkoznak, nem sérti-e a tagállamok polgárai közti egyenjogúságot -, hogy a jogosítvány tulajdonosának 18 éven felülinek kell lennie, de olyasmihez nem kötik, hogy 1 vagy 2 éves tapasztalattal kell rendelkezni - akár friss jogsival is azonnal lehet vezetni.


Ez a használati engedély dolog engem meglepett, eddig még nem is hallottam ilyesmiről. Ezek szerint ha én elmegyek a szomszéd városba a családi kocsival - ami természetesen nem az én nevemen van -, akkor félhetek, nehogy lekapcsoljon a rendőr autólopásért? Különben is, mennyire egységes és hiteles egy ilyen engedély?

2010. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hiteles, aláírod te, a kocsi tulajdonosa, illetve két tanú előtt.


Egyéb esetben, gondolj bele: zsebre rakod a forgalmit, (betörtél) majd elhajtasz a kocsival. Mondjuk a család nem volt otthon, nyaralnak, van egy hét egérutad. Megállít a rendőr, odaadod a más névre szóló forgalmit. "igen, a haverom kocsija, csak megyek vele egy kört" és gond nélkül oda mész, ahová csak akarsz :)

2010. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. dec. 13. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!