Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha tegyük fel van egy nő, aki...

Ha tegyük fel van egy nő, aki átoperáltatja magát férinak és férfias is :D akkor a női, vagy a férfi börtönbe kerül? Mitől függ?

Figyelt kérdés

2013. jan. 26. 00:38
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
már a kérdés önmagában egy paradoxon. :D a férfi börtönbe kerül, mivel hogy férfi már, és nem nő. és miért kerülne börtönbe? :D
2013. jan. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha átoperáltatja magát és megvan minden törvényes intézkedés, akkor szerintem már a hivatalos papírjain meg a rendszerben is férfiként lesz bent, szóval szerintem a férfibörtönbe kerülne.
2013. jan. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3%

Tévedés. Az anyakönyvezett nemet nem lehet megváltoztatni. Az iratokban továbbra is a születéskori neme alapján szerepel, a személyi száma is azzal kezdődik, ahogy született. (szépen is néznénk ki, ha ezt engednék módosítani).


De hogy a börtönszabályzat hogyan rendelkezik, az más kérdés. Ott lehet egyéni megoldást keresni és találni...

2013. jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
95%

"Tévedés. Az anyakönyvezett nemet nem lehet megváltoztatni."


Meg lehet. Megfelelő orvosi -többek között pszichiátriai - vélemények csatolásával lehet kérvényezni. Ha az engedélyt megadják, új anyakönyvi kivonatot lehet csináltatni új nemmel és névvel. Még műtét sem kell hozzá, csak az, hogy az illető adott neműnek érezze magát.

2013. jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Na akkor nyomd a törvényi hátteret. Mert én tudom ,hogy nem lehet. A nevét megváltoztathatja, de az anyakönyvét nem, sem a személyi számot nem lehet újrakalibrálni...
2013. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"(3)A nem megváltozásának a születési anyakönyvbe való bejegyzését meg kell tagadni, ha az érintett személy házassága vagy bejegyzett élettársi kapcsolata fennáll."

1982. évi 17. törvényerejű rendelet

az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és a névviselésről


És ajánlom még ezt is elolvasásra.

[link]

2013. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!