Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartozás fejében börtön?

Tartozás fejében börtön?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Van (volt) egy házam, amire még édesanyámmal hitelt vettünk fel. Ő volt az adós, és mivel az én nevemen volt a ház én lettem az adóstárs. Édesanyám 2008ban meghalt. Én két kisgyerekkel gyesből nem tudtam fizetni a hitelt, behajtócéghez került. egy éve ismerősökhöz költöztem, ők segítenek nekünk, hogy talpon tudjunk maradni. Munkát azóta nem találok. Kb. egy hónapja jött a tulajdonlap, hogy rá lett vezetve a végrehajtó. A mai napon szólt a szomszédom, hogy a törvényszéktől jött ajánlott levelem. Lehet hogy börtönbe kerülök? Kérem segítsenek, mert nagyon el vagyok keseredve.


2013. jan. 30. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha lenne adósok börtöne, már fél Magyarország ott ülne! Nyugi, nem fogsz ülni. A ház ugrik.
2013. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!

börtöne nem kerülsz ez miatt,

végrehajtóhoz kerül az ügy elárverezik a házat.

ha marad fent még tartozásod,akkor a végrehajtó töled akarja majd beszdni ha lez bejelentett munkahelyed abból a bérböl fog vonni,aztan ennyi.

nekem is van végrehajtasom,de mivel nincs semmim igy semmit nem tudnak csinalni.

2013. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meglep hogy 2013-ban még sokan azt hiszik van adósság börtöne. Nincs. Nem fogsz börtönbe kerülni. Valószínű hogy olyasmi levél érkezett amiben leírják hogy lesz vagy volt már tárgyalás a tartozásoddal kapcsolatban, és a végrehajtóé lett a lakásod. AZ is lehet hogy csak le lesz írva hogy a késedelmi kamatokkal és egyéb költségekkel jelenleg mennyi tartozásod van.
2013. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam! Nekem csak az voilt furcsa, hogy az ajánlott levélről az értesítő úgy szólt, hogy TÖRVÉNYSZÉK. Már minden megfordult a fejemben. Azzal tisztában voltam, hogy a házat viszik. Ezért is költöztünk el. Szerencsémre az ismerősömék felajánlották, hogy lakhatunk náluk, és amint lesz munkám, majd megoldjuk a továbbiakat.
2013. jan. 30. 12:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne, hogyha viszik a házat, de nem fedezi a tartozást, mit vihetnek még el foglalással? Tulajdonképpen semmit nem hoztunk magunkkal csak a gyerekek ruháit és nekem a nem túl sok ruhámat. Egyéb semmi nincs. Kijöhetnek a tartózkodási helyemre és innen is vihetnek el bármit? Bocsánat ha értetlen vagyok, de sosem voltam ilyen helyzetben, és nem is értek hozzá.
2013. jan. 30. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az ingatlan értéke nem fedezi a tartozást akkor ingó vagyont és foglalhatnak. Először a legértékesebb dolgokat foglalják le amiből lehet pénzt csinálni. Majd jön a többi.

Mindig az állandó lakcímre mennek ki.

Ha az ingó vagyon értéke sem fedezi a tartozásodat akkor megírják mennyi tartozásod van, és addig kamatozik amíg le nem rendezed havi befizetéssel.


Bár nekem még nem volt ilyen gondom, de egyszer találtam egy oldalt ahol a végrehajtó által elkobzott tárgyakat árulták. Ott árultak csomagban található játékokat is.. Ebből gondolom hogy már régen nem él az, hogy a gyerek dolgai nem vihetőek el..

2013. jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, akkor csak az állandó lakhelyről vihetnek, és tartózkodásiról nem.
2013. jan. 30. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!