Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Renoba vettem egy 20 ezres...

A Renoba vettem egy 20 ezres csizmát.2 hónap után elkezdett teljesen lejönni a talpa. Visszakérhetem a pénzem?

Figyelt kérdés

Többet ebből a minőségből nem kérek. Azért vásároltam egy számomra kevésbé tetsző csizmát, hogy végre legyen egy nagyon drága de nagyon tartós csizmám...

Erre 2 hónapja se hordom és teljesen elkezdett lejönni a talpa szóval a gojzer varrás is csak kamuból volt rajta.

Én ennél többet vártam 20 ezer forintos cipőtől, nincs sok pénzem főleg nem ruhákra, úgy gondoltam most az egyszer beruházok...

Nem jött be...

Szóval.. Gyanítom felajánlják, hogy csere vagy javítás.

Ha megtudják csinálni- visszaragasztani- ami nem is olyan bonyolult, én kérhetem, hogy adják vissza a pénzem?

Vagy ha cserét kínálnak, kérhetem, hogy adják vissza a pénzem?


Én örülnék ha bevizsgálnák hiszi semmi rendeltetés "ellenest" nem csináltam vele.


Mik ilyen esetbe a jogaim?


Előre is köszönöm!



2013. febr. 11. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Visszakérheted. De nem adják. Ez a világ nálunk ilyen. Aki bírja, marja. Próbálkozz a fogyasztóvédelemmel. Igazából én se hiszek benne, de kell, hogy valamivel biztassalak.
2013. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

És ha elkérjük a panaszkönyvet? Őszintén szólva, én tényleg bíztam a Renoba.... De ezek után komolyan annyi ideig bírja, mint egy kínai?

Nekem nem kell az ő minőségükből...

Ez az egyetlen okom, hogy a pénzemet szeretném a csizmát amúgy nagyon megszerettem szóval sajnálom..

De ez felháborító szerintem!

2013. febr. 11. 14:41
 3/15 anonim ***** válasza:
Először javitani fogjak, aztán kicserélik ugyanolyanra, aztán le vásárolhatod az arat, de készpénzt vissza nem adnak.
2013. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Na most azért tisztázzuk, 20 ezer forint egy csizmáért nem nagyon drága. Még akkor is, ha esetleg neked az.
2013. febr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hmm... Sajnos az én anyagi helyzetemben igen is az.

Mondjuk gondolj bele ha 75 ezret keresek akkor a fizetésemnek a kb 25 %-a rezsi,kaja stb...

Az, hogy neked mi drága azt szerintem nem kérdezte senki.

Sajnos nem tehetjük meg mind illetve nem vehetjük meg mind ugyanazt a minőséget.

2013. febr. 11. 15:28
 6/15 anonim ***** válasza:

Vidd vissza számlával együtt az üzletbe, beküldik megvizsgálásra és ha jogosnak találják a panaszodat, akkor visszakapod a teljes vételárat vagy levásárolhatod az összeget ott a boltban.


Én egy szandállal jártam így a nyáron, visszavittem, és a bevizsgálás eredménye szerint jogos volt a panaszom (anyaghibásnak minősítették a szandált), ezért a teljes összeget visszakaptam.


Mindenképpen próbáld meg!

2013. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
"Teljesen függetlenül a te anyagi helyzetedtől, egy 20 ezer forintos csizmától ne várj csodát." Azért 20 ezerért már el lehet várni, hogy kitartson pár évig. Elvégre nem engedheti meg az ember magának, hogy 4-5 havonta új csizmát vegyen. 20 ezer forint baromi sok pénz, nehéz kigazdálkodni.
2013. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Azért 20 ezerért már el lehet várni, hogy kitartson pár évig. Elvégre nem engedheti meg az ember magának, hogy 4-5 havonta új csizmát vegyen. 20 ezer forint baromi sok pénz, nehéz kigazdálkodni."


Abból a 20 ezerből jelenleg 5400 forint csak az ÁFA. Aztán a Reno-nak ki kell fizetnie az alkalmazottait, az üzlet bérleti díját, rezsijét és nyilván szeretne hasznot is realizálni. És akkor még nem beszéltünk a szállítási, tervezési és gyártási költségekről, illetve a többi szereplő hasznáról. Nem csak neked, a Reno-nak is nehéz kigazdálkodnia.

2013. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Valószínű valahol igazad van, de gyanítom ők is valahol -3 forintért dolgoztatják egy fejlődő országban a mégszegényebb embereket szóval annyira nem tudom EGYIK üzletet se lesajnálni...

1.Én 20 ezer forintért elvárnék egy minőséget

2. magukat ássák el ezzel


Amúgy nekem igen sok a 20 ezer egy csizmára mert a legdrágább csizmám ez előtt 7 ezer forint volt ( a deichmannba) még az is tovább bírta.


Érdeklődnék, hány ezer forintos csizmát kell vennem ahhoz, hogy hordhassam akár 3 évig? De inkább 5-10 lenne az ideális...

2013. febr. 11. 18:53
 10/15 anonim ***** válasza:

Persze hogy csak kötekedés ez, mert 20 ezer igenis sok egy csizmáért. Igen, vannak Ecco bakancsok, csizmák is, de azok 50-60 ft-ok. Azért az ember nem engedheti meg, hogy majdnem egy havi bérét ráköltse egy cipőre! Van akinek nem sok pénz annyi... de a többségnek igen.

Felesleges olyan drágán venni. Nekem is 20 a max, legutóbb 22-ért vettem bakancsot, még tél előtt. Én is hosszabb távra terveztem. És igen, komolyabb összeg volt ez.

Szóval szerintem azért ha az ember kicsit már meghúzza a nadrágszíjat, hogy egy bakancsot kigazdálkodjon, vagy csizmát, el várhatja a minőséget!

2013. febr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!