Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, esetleg van-e,...

Mi a teendő, esetleg van-e, lehet-e jogi útja, ha egy tanár egy 20 fős osztály óráján poénba fűzve aláz megy egy diákot, mindenféle alap nélkül, hogy homoszexuális?

Figyelt kérdés

2013. febr. 14. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Nem a tanulással kéne foglalkozni?
2013. febr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
igazgató, média, bíróság, gyerekvédelmisek
2013. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Valami konkrét törvényi paragrafus, stb.?!
2013. febr. 14. 22:05
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen ilyet nem csinálhat, ez diszkrimináció, amiért a tanárt jó eséllyel kirúgják. Javaslom a Háttér Társaság a Melegekért oldal felkeresését neked, ott van egy Jogsegélyszolgálat rovat, ott tudsz érdeklődni. Ha meleg vagy.

Ha nem, gondolom akkor is tudnak segíteni, hogy mit tudsz tenni ilyen ügyben... Vagy akár az Egyenlő Bánásmód Hatóságot is felkeresheted segítségért.

2013. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Vadkan01 ***** válasza:
16%
Engem is aláztak az iskolában(mondjuk nem emiatt), de sose mentem volna bíróságra, csak azért mert a tanáromnak feltűnési viszketegsége van, visszamondasz neki valamit oszt jó napot.
2013. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Mond azt az igazgatónak hogy fogdosta a fütyidet akaratod ellenére, akkor tuti kivágják.
2013. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%
#5 Anno nálunk hasonló esetben úgy intézte el a sértett az ügyet, hogy odament a tancsibácsihoz, kétszer izomból pofán vágta a tanárt aki kifeküdt, aztán többet nem volt vele gond. Csak ma ha ilyet csinálsz tv-be bekerülsz meg meghurcolnak, de pár éve még így mentek a dolgok.
2013. febr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Vadkan01 ***** válasza:
19%
Jaj azok régi szép idők, mondjuk én nem ütöttem meg tanárt, de ha beszól akkor miért kéne kussban maradnom? Ugye a tiszteletet azt ki kell érdemelni, az nem csak úgy jön.
2013. febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi méltóság védelme


a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról

becsületsértés.

2013. febr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
19%
Nem kéne festeni a hajadat vagy fülbevalót hordani és akkor talán a tanár se nézne téged melegnek
2013. febr. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!