Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne a helyes ha lehet...

Mi lenne a helyes ha lehet hogy átvertek internetes vásárláskor? Hogy megy ilyenkor a folyamat?

Figyelt kérdés

expressz.hu-n láttunk egy elég megnyerő hírdetést,xbox 360 22 ezer ft-ért használt,játékokkal,joystickkal stb,személyesen megtekinthető és átvehető.

Na most felhívtuk hogy mi az ország másik felén lakunk hogy nem -e lehet postázni? Azt mondta másnapig gondolkozik rajta.

Másnap párom rábeszélte,és mondta ha utaljuk a pénzt akkor ő is ma feladja a csomagot. Ez volt múlt hét pénteken 1 hete.

Rendben is ment,még fel is hívott a postázás miatt hogy a címzetthez akkor milyen nevet írjon,szóval kérdezgetett.

Hívott mikor megkapta a pénzt.

Hívott mikor postázta.

Eltelt a hétfő,kedd is de még nem érkezett meg a csomag,de az enyém se amit még én rendeltem egy másik csomagot gondoltam időjárás miatt késik.

Szerdán felhívta párom hogy követési számot adjon meg,mondta hogy dolgozik de hazaér akkor elküldi sms-be vagy lefotózza inkább? Mondtuk jó lesz az sms.

Na azóta semmi,ki van kapcsolva,az én csomagom már megérkezett amit rendeltem, de szerda este óta elérhetetlen.

Postát is felhívtuk nem érkezett csomag a nevemre más.

Na most ha továbbra is ki lesz kapcsolva,és letellik a jövőhét és még mindig nem jön meg az xbox,megbeszéltük párommal megyünk a rendőrségre.

A srác nincs fent semmilyen közösségi oldalon,viszont van több hírdetése is,a miénket már levette,de én előtte elmentettem pont egy ilyen miatt.

Most az is előfordulhat ha derűbe látom a világot, hogy elvesztette esetleg a telefonját,vagy külföldön van azért van kikapcsolva. De akkor a többi hírdetése is ezzel fuccsba dőlt hiszen ott is ugyanaz a száma?

A rendőrség mennyire fog komolyan venni minket? Mik lesznek a lépések ha tényleg átvert minket?

Amikor utaltuk a pénzt,más néven volt a bankszámlája,de ez megeshet pl páromnak sincs,de az is lehet nem is az az igazi neve.

Valaki tudna segíteni? Esetleg nincs köztetek olyan aki ért ehhez a nyomozósdihoz, vagy tud nekem segíteni még rendőrség előtt?

Nagyon köszönöm!


2013. febr. 15. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Átvertek :-(
2013. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké most nem ez a fő kérdés,de köszönöm.
2013. febr. 15. 11:28
 3/7 szántóvető ***** válasza:

tegyél feljelentést,mást nem tehetsz.voltak már hasonló kérdések:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__3984572-e..

2013. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És mit fog tenni a rendőrség? 23 ezer ft tehát ez "csak" szabálysértés igaz?

Megköszönik aztán csókolom?

2013. febr. 15. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Már 3 éve vásárolok interneten ez az első ilyen :( Nagyon ideges vagyok hogy így átvertek.

Most expresszen keresztül küldtem neki egy e-mailt amibe leírtam a rendőrséget,meg az egyik válasznál amit a rendőr írt hogy mi a teendő ilyen esetben,de nem hiszem hogy meg fogja hatni.

Megmondtam hétfő délutánig van ideje visszautalni a pénzt,különben megyünk a rendőrségre.

2013. febr. 15. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt nagyon jól tetted, hogy elmentetted a hirdetést. Az expressz-től ki lehet kérni az IP címét, a szolgáltatótól pedig a címét. Általában ezek a csalók meg szoktak lenni, csak rengeteg iratmunka kell hozzá.
2013. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!