Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Túlóra ill. rendkívüli munkaid...

#Pocok# kérdése:

Túlóra ill. rendkívüli munkaidőkeret. Mennyivel szóljon előtte a munkáltató?

Figyelt kérdés
Az új Mt. mennyivel változott azzal kapcsolatban,hogy mennyi idővel köteles a munkáltató tájékoztatni a munkavállalót a túlóra előtt határozott munkaidőkeret esetén hétköznap a munkaidő utáni ill. szombati munka esetén?

#túlóra #Mt. 2013
2013. febr. 15. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy mennyivel köteles azt nem tudom. De én a 24 órát minden esetben meg szoktam követelni, ellenkező esetben mehet a fenébe, mert semminemű túlmunka nem lesz.
2013. febr. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát a rendkívüli nálunk az az, amikor kiírt munkaidőre nem lehet befejezni a munkát, és tovább dolgozunk. (olyan a munka hogy nem lehet abbahagyni a vége előtt) Másnap pedig lepapírozzuk a túlórát. Az előre tervezett túlóránál pedig 72 órával kell előre szólni. Itt már jár érte némi plusz (20 vagy 30% nem emlékszem pontosan), ha pedig 72 órán belül van módosítás, az rendkívülinek számít, azaz nem lecsúsztatható, és durva plusz van rá (50%).


De olyan h mennyivel KELL ELŐRE SZÓLNI, olyanról nem tudok. Ez csak főnöki empátia kérdése, és mostanában nem sok minden köti őket.

2013. febr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"(olyan a munka hogy nem lehet abbahagyni a vége előtt)"


Szívsebész vagy? Mert én idáig minden más munkát abba tudtam hagyni. Én bármit csinálok, fél háromkor garantáltan minden ki fog esni a kezemből.

2013. febr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

97. § (3) Munkaidőkeret, vagy elszámolási időszak alkalmazása esetén - a 101-102. §-ban foglaltakra tekintettel - a munkaidő a hét minden napjára vagy az egyes munkanapokra egyenlőtlenül is beosztható (egyenlőtlen munkaidő-beosztás).


(4) A munkaidő-beosztást legalább hét nappal korábban, legalább egy hétre írásban kell közölni. Ennek hiányában az utolsó munkaidő-beosztás az irányadó.


(5) A munkáltató az adott napra vonatkozó munkaidő-beosztást, ha gazdálkodásában vagy működésében előre nem látható körülmény merül fel, legalább négy nappal korábban módosíthatja.


107. § Rendkívüli munkaidő

a) a munkaidő-beosztástól eltérő,

b) a munkaidőkereten felüli,

c) az elszámolási időszak alkalmazása esetén az ennek alapjául szolgáló heti munkaidőt meghaladó

munkaidő, továbbá

d) az ügyelet tartama.

108. § (1) A rendkívüli munkaidőt a munkavállaló kérése esetén írásban kell elrendelni.

(2) Nem korlátozott a rendkívüli munkaidő elrendelése baleset, elemi csapás, súlyos kár, az egészséget vagy a környezetet fenyegető közvetlen és súlyos veszély megelőzése, elhárítása érdekében.

(3) Munkaszüneti napon rendkívüli munkaidő

a) a rendes munkaidőben e napon is foglalkoztatható munkavállaló számára, vagy

b) a (2) bekezdésben meghatározott esetben

rendelhető el.

109. § (1) Teljes napi munkaidő esetén naptári évenként kétszázötven óra rendkívüli munkaidő rendelhető el.

(2) Az (1) bekezdésben foglaltakat arányosan kell alkalmazni, ha

a) a munkaviszony évközben kezdődött,

b) határozott időre vagy

c) részmunkaidőre jött létre.

2013. febr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zsolt0622 válasza:
a durva plusz,50% ??????azért menjen be a f*szom. min. 100%....
2013. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát most vágták meg a %-okat durván, és már a parlament előtt van a következő, amiben a teljes hétvégi pluszokat eltörlik. Azaz tök mindegy lesz vasárnap van-e vagy szerda.
2013. jún. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem azt mondja meg valaki ha tudja hogy lehetséges-e törvényileg az hogy 8 órába dolgozok +szüneteket is ledolgoztatják+még 1 óra 30 perc hosszítót műszak van egész héten. És hogy emellett behívhat-e kötelező túlórába a munkáltató 6. napra. Szombatra.

És még az lenne a kérdés hogy ha ledolgozok 1 munkanapot arra a napra rendelhet-e el kötelező túlórát?

Köszi a választ.

2013. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!