Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van bővebb, pontosabb nyilvánt...

Van bővebb, pontosabb nyilvántartás cégadatokról, mint az "e-cegjegyzek.hu" oldal?

Figyelt kérdés

Minél részletesebb és minél több infó kéne nekem 3 cégről, hogy kik a vezetői és stb, és régen mintha találtam volna ilyen honlapot.


Tud valaki ilyet?



2013. febr. 20. 06:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Opten.

De elő kell fizetned rá.


[link]

2013. febr. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van. A cégjegyzék nem nyilvános része, és az adóhatóság adatai. De ezekhez az adatvédelmi törvény alapján csak meghatározott indokkal, előzetes engedéllyel, és nem mindenki férhet hozzá.

Tehát azt kell mérlegelned, mennyire indokolt, hogy hozzájuss a keresett adatokhoz. Ha igen, e helyeken próbálkozz.

2013. febr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nekem abszolút indokolt jogilag is, de most erre nincs idő, most azonnal kéne előszednem az adatokat ...


és azért kérdeztem, mert kb 2 éve még az e-cegjegyzek egészen részletes volt, jegyzett tőkétől kezdve az ügyvezetésre jogosultak neve, adatai, mind fel volt tüntetve, de most meg már nincs. ezért kérdeztem, hogy van-e valami helyette esetleg, de persze nem fizetős oldalra gondoltam. na de ezek a cégadatok nem nyilvánosak véletlenül?

hát mi változott 2 év alatt? akkor még minden apróság ott volt teljesen nyilvánosan :(

2013. febr. 20. 08:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Az e-cegjegyzéken megtalálod ezeket a nyilvános adatokat. A tárolt cégkivonat végén szerepelnek.

Ha nem lenne ott, akkor nincsenek bejelentve, gyakran előfordul.

Állítólag most már igyekeznek kikényszeríteni, hogy az ott lévő adatok naprakészek legyenek.

2013. febr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Cégbíróságnak van ilyen szolgáltatása, bármit meg tudsz tőlük, csak ugye ma már ezeket ők is csak pénzért adják.

Lassan már a levegő-vételért is fizetni kell, miből gondolod, hogy ilyen adatokhoz majd csak úgy bárki hozzáférhet?

2013. febr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

abból, hogy nemrég még hozzáfértem! mint azt említettem ... és teljesen ingyen.


előzőnek köszi, hát akkor ezek szerint szándékosan nincs bejelentve, mert szélhánmos-cégekről van szó, gondolom, cseleznek, ahol tudnak

2013. febr. 20. 08:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Az e-cégjegyzéses adatbázisban

a jegyzett tőke a I/11-es pontban,

az ügyvezetésre jogosult(ak) adatai a I/13-as pontban,

a tulajdonos(ok) adatai a II/-es pontban részletesen fel vannak sorolva.

Ezek ingyenesen hozzáférhető adatok és minden cégnek kötelező feltüntetni.

2013. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

igen, köszi, azóta én is megtaláltam.

valószínű azért nem találtam először, mert amit kerestem, az a cég pont megszűnt, vagyis kettő is, aztán azt hittem, már nem adnak adatokat. de valóban úgy van, ahogy mondod. kösz!

2013. febr. 20. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!