Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kin behajtható a közüzemű...

Kin behajtható a közüzemű számlaelmaradás az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy tulajdonos,akinek a lakásában az édesapja lakott a haláláig.Az apa év végén meghalt.Nemrég kiderült,hogy tetemes gázszámla elmaradást halmozott fel,de szerencsére a mérő óra az ő nevén van,a tulajdonosnak az órához semmi köze.Kérdésem az lenne,hogy a Gázművek kin követelheti a tartozást?Az elhunyton már nem,ez természetes.De a lakás tulajdonosán igen??

köszi a válaszokat előre


2013. febr. 21. 00:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Most ez tök mindegy, a lakás tulajdonosa egyben az örökös is. Úgyhogy így járt. :)
2013. febr. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs semmmiféle örökség.
2013. febr. 21. 00:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor bzmeg az rohadtnagy cumi. xD
2013. febr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehet a tulajdonoson...


Még egy idegen esetében lehetne talán vitatkozni, de szülő esetében nehezen hinné el a Gázművek, hogy semmiféle örökség nem volt. Merthogy az örökös mindent visz, vagy az örökséget és a tartozásokat is, vagy mindenről lemond. Szóval én arra gondolok, hogy neked kell majd bizonygatni egy kétséges kimenetelő peres eljárásban az igazadat. Ha nagyon nagyon sok pénzről van szó, én úgy gondolom, hogy érdemes lenne egy konzultációt kérni egy ügyvédtől, hogy érdemes-e egyáltalán belevágni, mert ha nem tud előkapni egy jogszabályt ami alapján te nem felelsz a tartozásért, akkor akár a nagy tartozás mellé még fizetheted az elmaradt kamatokat és a peres eljárás igencsak nagy költségét.

2013. febr. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Örökség nincs,ezt már a hagyaték osztály nyilvántartásba is vette,tehát ez kész tény.

Azt viszont nem értem,hogy ha egy tulajdonos kiadja az ingatlanját,majd óvatosságból a mérőt a bérlő nevére kérik,akkor ott hogy nem kell fizetni??Ha történetesen a bérlő tiplit vesz.Mert,hogy nem kell ezt konkrétan tudjuk.Akkor az adott szolgáltató a bérlő adatainak megadása után a fizetési meghagyást kéri.Akkor itt miért nem??

2013. febr. 21. 01:33
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

A halotti anyakönyvi kivonattal és az örökösödési bizonyítvánnyal -közjegyző készíti, pár ezer forint, de lehet, hogy elég az önkormányzati hagyatéki leltár is-, besétáltok a gázszolgáltatóhoz, és közlitek, hogy csak tartozást örököltetek, ami a magyar jog szerint nem "működik", mert tartozást csak az örökölt vagyon mértékéig lehet örökölni.

Ezen lehet, hogy "behisztizik" az ügyintéző /nekem az OTP-s nő nem akarta elhinni/, de így jártak.

2013. febr. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Az ügyintéző mért hisztizne be? Neki akkor sem lenne több a fizetése, ha kifizetnék.
2013. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

56%-os nagy tudású kommentelő:


Ha valakinek nincs a nevén az adott mérőóra,ergo: nem ő az ügyfél,akkor szerinted a szolgáltató milyen alapon követelne rajta bármit is?

Az írásból kiderül,hogy az elhunytnak igazolhatóan vagyona nem maradt,a lakás illetve ingatlan a kérdező tulajdona,gondolom 1/1-es tulajdonjoggal.A szolgáltató semmit sem követelhet jogilag.Azt,hogy próbálkozni fognak az egy másik dolog-nem szabad hagyni.Légy kedves elsőként tájékozódj a törvénykezésekben mielőtt marhaságokat írsz.

2013. febr. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem túl nyilvánvaló a kiskapu. Ha ez így működhetne, akkor mindenki hajléktalanok nevére iratná a gázóráját és kész. A szolgáltató sem hülye, biztos lesz egy apróbetűs tétel.
2013. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez a mérőóra nagyjából 12 éve van/volt az elhunyt nevén,tehát nem mostani a történet.
2013. febr. 22. 00:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!