Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tartósan beteg gyermek mellett...

Tartósan beteg gyermek mellett dolgozom. Elvileg felmondási védelem alatt állok a törvény szerint. De mi van, ha mégis elbocsátanak?!

Figyelt kérdés
Jelenlegi munkahelyemen 1 éve dolgozom. 4 órában vagyunk bejelentve, de 8 vagy annál több órát is dolgozunk naponta. A lányom 4 és fél éves, most diagnosztizáltak nála Autizmust. Elmentem hát az Államkincstárhoz és újra megigényeltem a GYES-t, ami egyszer már ugye lejárt 3 éves korában. A munkahelyemen egy kisebb konfliktus alkalmával megemlítettem, hogy tartósan beteg, de az arckifejezésekből azt láttam, gőze sincs egyiknek sem a törvényekről. Nemrég azt is észrevettem, hogy hirdetik a helyemet egy oldalon. Most "sarokba akarnak" szorítani, kitalálták, hogy 2 műszakban legyek. Közöltem, hogy este 10 óra után ha elindulok onnan hazafelé, még az utolsó metrót sem érem el. Azt már meg sem említettem, hogy az óvodába sem tudnék elmenni a gyerekért, stb. Azt válaszolták, éjszakai buszjárat biztos van arrafelé is! Szépen finoman a tudtomra adták, hogy ha nem megyek bele ebbe a marhaságba, hogy az éjszaka közepén Budapesten mászkáljak, akkor megválnak tőlem. Kb. ennyi a történet. Egyáltalán lehet-e a munkavállalót ilyesmire kötelezni, hogy éjjel, a nem veszélytelen környékeken buszokra vadásszon, hogy haza bírjon menni?! De amit a címben is kérdezek, ez érdekel igazán. Kirúghatnak? Így is csalást követ el, hogy 4 órában dolgoztat papíron mindenkit, de sokan itt akár 10 órát is güriznek az emberek. Köszi a válaszokat.
2012. aug. 5. 15:07
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!