Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meg tudná nekem magyarázni,...

Meg tudná nekem magyarázni, hogy Magyarországon miért van adóbevallás? Ennek tulajdonképpen mi értelme van?

Figyelt kérdés
Angliában például nincs adóbevallás, vagy a munkahely intézi... de a lényeg, hogy működőképes a rendszer. Magyarországon miért van baromira túlbonyolítva?

2012. szept. 20. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenütt van adóbevallás. Vagy a munkáltató, vagy valamelyik könyvelőcég intézi.

Nálunk nem az adóbevallás, hanem az adótörvények a túlbonyolítottak.

2012. szept. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy azoké, akiknek valóban lenne mit bevallani, sikkadjon el a többi között...
2012. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És nálunk miért nem a munkáltató végzi?
2012. szept. 20. 16:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában a munkáltató készíti...

Ezek szerint neked nem, kérd meg rá, sokkal jobban értenek a könyvelők, titkárnők ehhez.

2012. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pár éve köteles volt a munkáltató megcsinálni, ha a dolgozója december 31-én munkaviszonyban állt vele, és egyéb feltételeknek megfelelt. Ma már nem köteles elkészíteni, pedig mennyivel egyszerűbb volt az, hogy egy gazdaságis ember pikk-pakkra megcsinálta, míg szerencsétlen (többnyire hozzá nem értő) dolgozó bíbelődik otthon vele. Aztán vagy sikerül, vagy nem.

Nálunk sem készíti el a munkáltató, pusztán azért, mert nincs hozzá kedve. Elmondása szerint, "szarakodjon" vele mindenki otthon...

2012. szept. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ezek szerint neked nem, kérd meg rá, sokkal jobban értenek a könyvelők, titkárnők ehhez."


Angliában dolgozom. Csak megkaptam ezt a nyamvatt papírt, hogy nem csináltam meg az adóbevallásom és meg akarnak büntetni 200ezerrel...

De ez annyira dühítő. Nem arról van szó, hogy nem fizettem adót. Sőt valószínű még többet is mint kellett volna, hanem csak nem csináltam meg egy nyamvatt nyomtatványt.


De miért így kezelik az embert? Hogy lehet a minimálbér 3x-át kiszabni büntetésként egy kitöltetlen papír miatt?


Miért tekintenek alapból minden embert adócsalónak? Milyen rendszer már ez?


És így várják vissza a fiatalokat... egy frászt. Nem fog maradni senki az országban.

2012. szept. 21. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!