Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért küldtek ki fizetési...

Miért küldtek ki fizetési felszólítást, ha még számlát sem kaptam?

Figyelt kérdés

Kijött 1 fizetési felszólítás a gázművektől, hogy idézem: "Tájékoztatjuk, hogy nyilvántartásunk szerint az alábbi számlatételeket nem egyenlítette ki. Kérjük fizesse be tartozását..." blablabla


És a címben: "Első fizetési felszólítás".

De könyörgöm, még számlát sem kaptam...

És azt írják 2. án volt a határidő.


Oké, de ha nem kaptam számlát, honnan tudtam volna, hogy meddig kellett volna befizetnem?

Ilyenkor egyáltalán hová tűnik az a számla?

A postás lenyúlja, vagy mi?

Nem felháborodott vagyok, hanem meglepett, hogy nem kaptam számlát, és felszólítást meg igen...

Hogy történik az ilyen? Az a számla kinek kellett volna, hogy eltegye, és én ne kapjam meg?



2013. febr. 28. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Tájékoztasd, lehetőleg e-mailben aminek lesz nálad is nyoma!!, a szolgáltatót arról, hogy még számlalevelet sem kaptál a mai napig, és ha azt akarják, hogy be tudd fizetni, nézzenek már utána, hogy küldtek-e vagy sem, és mivel Te nem kaptad meg, sürgősen pótolják!, küldjenek mégegyet....

(mivel, nem tértivevényes, aláírás köteles a számlalevél átvétele, úgy azt sem tudják bizonyítani, hogy ténylegesen elküldték neked!!)

De azért az érdekes, hogy a felszólítást, már ki tudták küldeni, úgy hogy azt meg is kaptad...

2013. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Mi kaptuk már meg más postáját, szóval az emberi hiba mindig fennállhat. Az viszont elég naiv dolog, ha nem tudod hogy milyen időben kell megjönnie a számláknak. Neten is utána lehet nézni, minden szolgáltatónak van online rendszere is. A te érdeked, hogy időben legyen fizetve minden.
2013. febr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Ma ez a divat.
2013. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!