Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 7 év után most kaptam a...

7 év után most kaptam a banktól fizetési felszólítást, van elévülési idő/5 év/?

Figyelt kérdés
1 éve igaz megkeresett egy férfi a lakcímemem,ekkor tudtam meg,hogy tartozásom van még.Tőle is megkérdeztem,hogy 6 év után kell ezt közölni velem?Nem tudott válaszolni...

2012. dec. 28. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Tartozást tekintve soha nincs elévülési idő. Ha a bank nem talált meg, az nem az ő hibája. Természetesen ezen idő alatt nőtt a tartozásod szépen, főleg, ha behajtók kezébe adták az ügyet.
2012. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Igen. Sajnos ezzel a fajta tartozással az a baj, hogy nem évülnek el, sőt örökölhetők is és csak nőnek, ha nincs velük foglalkozva. Ha az átmegy addig két-három vagy sok követeléskezelőn, az annyiszor +kezelési és +járulékos költség. Így alakulnak ki sokszor az aránytalanul magas összegek.
2012. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A kérdező vagyok. Én 7 éve ugyanott lakom, a nevem sem változott, írhatott volna a bank egy felszòlítást, hogy van tartozásom. Én nem bùjkàltam előlük, csak nem tudtam ròla. Nem az én tartozásom, csak a nevemet adtam /elég hülye voltam/. Èn mintha úgy hallottam volna, ha nem küld értesítést 5 éven belül, akkor elévül. De akkor nem jòl tudtam. Köszönöm a válaszát!
2012. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Nem évül el, mert évente kell számlakivonatot csinálni a bankoknak és ez megszakítja az elévülést.
2012. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem igaz, hogy nem évül el, ha 5 évig nem kaptál fizetési felszólítást, akkor elévült.
2012. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Sajnos az utolsó letudható abban, hogy két sikertelen felszólítás kiküldését is kézbesítettnek kell tekinteni, ami újbóli 5 év jogszerző. Az más kérdés, hogy azt a banknak kell már bizonyítani, hogy ő milyen úton módon próbálta felvenni a kapcsolatot.
2012. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
A kérdező vagyok. Nem kaptam felszólítást,ők lehet,h más címre küldtek sikertelen felszólítást,de nekem 6 evig semmit.De ez a bank hibája nem?Ezert gondoltam elévülésre.
2012. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De itt szó sincs sikertelen kézbesítésről a kérdező állítása szerint, feltételezhető, hogy semmit sem küldtek, ez esetben pedig elévült.


Azoknak pedig tudok gratulálni, akik a helyes válaszokat lepontozzák, a pl. "Tartozást tekintve soha nincs elévülési idő." szintű butaságokat pedig felpontozzák.

2012. dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtuk, hogy nincs meg az 5 éves elévülési idő, hanem azt, hogy bankoknál gyakorlatilag ez nem valósul meg a szigorú szabályozás miatt!!!

Évente KÖTELEZŐ kiküldeni a kivonatot papír alapon is postán. Erre a bankok nagyon figyelnek: 1. az ő érdekük, hogy ne évüljön el 2. hatóságilag nagyon ellenőrzött

Attól még, hogy te nem kaptál semmit, a 2. sikertelen kézbesítés utáni 5. napon beállt a kézbesítési vélelem, amit NEKED KELLENE MEGDÖNTENI (ez általában nem szokott sikerülni, mert elég szűk a lehetőségek köre)


Kérdező, költöztél az utóbbi pár évben? Változott akár a az állandó lakóhelyed, akár az ideiglenes?


Egy jogász

2012. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt nem vitatom, hogy a gyakorlati esélye igen csekély, de az elvi lehetőség fennáll.
2012. dec. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!