Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetne a babám kettős...

Hogy lehetne a babám kettős állampolgár? Apa külföldi, én magyar vagyok. Amikor megszületik, kaphat így külföldi nevet? Olyat, ami nincs az MTA-s listán?

Figyelt kérdés
Köszi. :)
2013. márc. 1. 22:05
1 2
 11/18 Pro Patria ***** válasza:
19%
És csak a félreértések elkerülésére: nem a Kérdezőt minősítettem, hanem azt, hogy ha valaki egészséges szinten elfogult sajátjai felé, arra a mai korban azonnal ferde pillantásokat vetnek.
2013. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az a közérdek, hogy a gyerek saját akaratából eldöntse, hogy magyar akar lenni, és ezt a szabad döntést a szülei azzal támogassák, hogy a lehető legmagyaroschabb nevet adják neki, és még véletlenül sem vetetik fel vele az apukája állampolgárságát. Mert ez a közérdek, hogy bízzuk a gyerekre, de ne bízzuk a véletlenre. :)


Itt senki sem nézett ferdén senkire, te kotyogtad bele a kérdésbe a köz általad vélelmezett érdekét, miközben az első válasz után (ami tényszerűen választ adott a kérdésre) igazából már semmit sem kellett volna hozzátenni.

2013. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Pro Patria ***** válasza:
25%

Ne forgasd ki a szavaimat. Seregnyi név van, ami megtalálható mindkét nyelvben, András, Márk, Krisztián, Gábor, stb. Én az ellen szólaltam fel, hogy _kifejezetten_ külföldi, magyarban nem megtalálható név legyen, amellyel ha később akarná, sem tudná magáról lemosni a "kivülállóságot". A fenti nevekhez hasonlóak lehetőséget adnak arra, hogy ha akarja, Györgynek, ha akarja, George-nak nevezze magát. Én erről beszéltem.


És ehhez csak hozzáfűztem, hogy igen, nem tagadom, ha valamilyen kifejezetten magyar neve lenne, mint Zsolt, Imre, Ákos, vagy Géza, vagy esetleg Enikő, Réka, annak pedig csak örülni tudok, hiszen magyar vagyok. De ez csak zárójeles megjegyzés volt mellé, a mondandóm lényegi tartalma nem ez volt.


Nem szidni vagy kötözködni szándékozom, ezt majd a Kérdezőnek kell értékelni, és esetleg megszívlelni a tanácsomat.

2013. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem volt tiszta, mit akarsz, mivel a kettős állampolgárság ellen is tiltakoztál (pontosabban a külföldi része ellen). Pedig ennél jobb módja nincs az általad elképzelt nagyon liberális, "majd a gyerek eldönti" dolognak.
2013. márc. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Pro Patria ***** válasza:
25%

A kettős állampolgárság ellen nem szólaltam fel, csak kérdeztem, hogy miért.

Az pedig nem "vélt érdeke" a közösségünknek, hogy ne fogyjunk még a mainál is tovább. A gúnyt részedről is érzékeltem,."magyarosch", erre is vonatkozik azon megjegyzésem, hogy ez máshol elemi társadalmi érdek, csak nálunk teszi ki magát céltáblának, ha valaki felveti.


Bocsánat, ha ez bárkinek bántólag hatott, de nincs mögötte rossz szándék, és remélem, legalább gondolati szinten hatott valamennyire.

2013. márc. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az első írja...a gyereked automatikusan magyar állampolgár, ha itthon születik, akkor be is jegyzik annak, ha nem, akkor neked kell külön intézni a bejelentést


természetesen kaphat külföldi nevet, ami az apa országában engedélyezett (ha ott születik, akkor ellenőrizni fogják, hogy engedélyezett-e, ha itt, akkor a kutyát nem fogja érdekelni)


az apa állampolgárságát az ottani jogszabályok alapján kaphatja meg...a világon 2 féle módon kaphat a csecsemő állampolgárságot születésnél, vagy ott kell szülessen vagy a szülő rendelkezik az adott állampolgársággal - ez államonként változó - nagykövetségen/konzulátuson érdeklődjetek

2013. márc. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"(ha ott születik, akkor ellenőrizni fogják, hogy engedélyezett-e, ha itt, akkor a kutyát nem fogja érdekelni)"


Ebben nincs igazad. Itt is csak olyat fognak anyakönyvezni, ami az apa országában megengedett név.


"- Amennyiben a szülők egyike nem magyar állampolgár, az anyakönyvvezető a gyermek utónevét az érintett nem magyar állampolgárra irányadó szabályok szerint is bejegyezheti.


- Amennyiben a gyermek a megszületésekor a magyar mellett külföldi állam állampolgárságával is rendelkezik és ezt a szülők igazolják, akkor a szülők kérelmére a születés anyakönyvezésekor a névviselésre vonatkozóan az adott külföldi állam jogát kell alkalmazni."

2013. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Szia,


nalunk az apuka nem magyar. Vezeteknevet megkaptak a gyerekek. A gyerekek keresztnevei benne a magyar nevek listajaban. Engedtek, mivel az apa kulfoldi.


Mi meg nem inteztuk el a kettos allampolgarsagot, de a nagykovetsegen megkerdeztem mi kell hozza, es meddig (a gyerek hany eves koraig) lehet elintezni.

2013. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!