Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tehetném ki a lakásombó...

Hogyan tehetném ki a lakásomból azt a személyt, akit állandó lakcímre bejelentettem? Mi a szabályos jogi lefolyása ennek, ha az illető nem akar szabad akaratából távozni?

Figyelt kérdés
A lakás az én tulajdonom, az illetőnek haszonélvezete sincs.
2013. márc. 4. 11:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te is ki jelentheted. Be kell menned az okmány hivatalba és ki jelented. Csak neked ezért fizetned kell 2000ft-ot. Ha akkor sem hagyja el a kéglit, bírósághoz kell fordulnod.
2013. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,ha már ki jelentetted a rendőrséghez is fordulhatsz. Mivel már akkor jogtalanul tartózkodik a lakásba.
2013. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. márc. 4. 12:05
 4/13 anonim ***** válasza:
A rendőrség nem fog foglalkozni az üggyel. Mi úgy tettük ki a nem kívánt személyeket, hogy tértivevényes levélben felszólítottuk őket hogy 15 napon belül hagyják el a házat mert akkor bíróságra visszük az ügyet. Mert csak a bíróság tudja kilakoltatni őket.
2013. márc. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Rendőrség nem fog semmit tenni. Zárat lecserélteted mikor nincs otthon és kipakolod az ajtó elé vagy az utcára a cuccait ha nem ért a szép szóból.
2013. márc. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha be van jelentve az illető az adott lakcímre, akkor nem szabad zárat cserélni és a cuccaihoz mert akkor a kérdező bűncselekményt követ el! Meg kell várni amíg magától fog kiköltözni. / Mi pl aláírattunk velük egy olyan papírt is kiköltözködésükkor, hogy mindent elvittek nem maradt utánuk semmi a lakásba/ Vagy ha nem mennek el maguktól csak a bíróság teheti ki őket!
2013. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ma 12:42

Ez nem így van.

A többiek jól írják. A kérdező bemegy az okmány hivatalba és elintézi a kijelentkezést. Onnantól kezdve megszűnt a belejentett lakcím státusz. Majd hazamegy, zárat cserél a saját lakásának ajtaján. A cuccait dobozolja (vagy zsákba teszi, mindegy) és kirakja az ajtó elé. Ha félő hogy ellopják akkor egy cetlit rak az ajtóra amire ír egy üzenetet.

- Ki vagy jelentve, zár csere is volt. A cuccaid X.Y helyen megtalálod.

üdv. "


Érdemes egyébként előtte szólni az illetőnek hogy ha nem költözik el 3 napon belül, akkor te elintézed a kijelentkezését, zárat cserélsz és a cuccait kiteszed az utcára. Így nem mondhatja utólag hogy nem figyelmeztetted.


Jó magam is így tettem ki a saját lakásomból egy embert. Kiabált, hisztizett, de végül is elment amikor a rendőrség a hisztije miatt kijött..

2013. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
12 51: 12 42 vagyok és ugyanazt az elvet leírtad amit én, de odaírtad hogy nem így van. Most akkor mi van?
2013. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12 42 Ha ki van jelentve onnan, akkor birtokháborítást követ el.
2013. márc. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a törvény nem sokat ér, fogod magad és kipenderíted az utcára az embert.
2013. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!