Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1 éves gyermekemet bejelenthet...

1 éves gyermekemet bejelentheti-e az anyósom a saját lakcímére akár ideiglenesre akár állandó lakcímre az én beleegyezésem nélkül?

Figyelt kérdés
Az én állandó lakcímemre van természetesen születése óta bejelentve, de már születése óta szapulja a fiát, hogy miért nem az ő állandó lakcímére van a pici bejelentve ( fiának is X az állandó lakcíme, mint az anyósomnak ).

2012. febr. 17. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyerek valamelyik szülöjének a beleegyezésével igen, (tehát adott esetben elég az apa hozzájárulása), anélkül nem.
2012. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, ha ez igaz, amit írsz, ez nagyon durva.És ez vajon az állandóra vagy az ideiglenesre vonatkozik?Úgy tudom, egy állandó lakcíme lehet egy embernek, függetlenül a korától.
2012. febr. 17. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindkettőre vonatkozik.

Ha állandóra jelenti be, akkor az addigi állandója automatikusan megszűnik.

Viszont kell hozzá az egyik szülő jelenléte, valamint a kiskorú személyi lapja, lakcímkártyája.

Keress rá a neten: kiskorú lakcím bejelentése.

Szóval az anyósod csak a férjed segítségével tudja bejelenteni magához (akár állandóra, akár ideiglenesre) a gyereketek.

2012. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A szitu az, hogy a párom nem a férjem, csak élettársak vagyunk, születésekor automatice az én lakcímemre lett bejelentve, erre kedves anyósom nem tért napirendre, hogy miért hozzám van bejelentve, miért nem hozzájuk?!Nem szeretném egyébként, ha ez a verzió igaz lenne, amit leírtál, mert a családi pótlékot a saját lakcímemre kapom, szóval az van megadva az igénylésemen, namármost, ha párom a tudtom nélkül segít az anyjának ezügyben, akkor elvileg ki is lesz a jogosult a családira?!:S
2012. febr. 17. 14:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért is lenne fontos, hogy semmiképpen ne hozzájuk legyen bejelentve, mert anyósom mindenféle segélyeket szeretne felvenni már most a kislányra hivatkozva és tartok tőle, hogy ez a közel s távoljövőben méginkább el fog harapózni, az a fajta visszaélés, és ezt nem szeretném semmiképpen.
2012. febr. 17. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig az a verzió van.

31. §

(3)137 A kiskorú gyermek, illetve a cselekvőképességet kizáró gondnokság alá helyezett személy lakcímbejelentését szülője, illetve gondnoka (törvényes képviselője) teljesíti. A 14. életévet betöltött kiskorú gyermek tartózkodási helyét maga is bejelentheti.

[link]

Ha nem bízol a párodban, akkor tedd el úgy a gyerek lakcímigazolványát, hogy ne tudják elvinni.

És kérjed a neved és telefonszámod feltüntetését a gyerek hatósági igazolványán.

A linkelt törvény 18. §.

2012. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
60%
HOgy szülhettél gyereket egy olyan férfinak akiben ennyire nem bízol?Az anyóst meg sem említem.....
2012. márc. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!