Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tehetném ki a lakásombó...

Hogyan tehetném ki a lakásomból azt a személyt, akit állandó lakcímre bejelentettem? Mi a szabályos jogi lefolyása ennek, ha az illető nem akar szabad akaratából távozni?

Figyelt kérdés
A lakás az én tulajdonom, az illetőnek haszonélvezete sincs.
2013. márc. 4. 11:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

12.42-nek

Nem azt írtam amit te. Idézlek

" Meg kell várni amíg magától fog kiköltözni. "


Ez nem igaz.. Ilyen nincs.. Én sehol nem írtam hogy meg kell várni, sőt a bíróságig sem kell eljutni..

2013. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 szántóvető ***** válasza:

messzemenően nem értek egyet,nem tudod kijelenteni mert az az állandó lakcíme.

[link]

2013. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A törvényes kilakoltatás menete és sikeressége független attól, hogy a lakónak be van-e jelentve a címe vagy sem (egyébként kötelező lenne bejelenteni, de ez most mindegy), és hogy az állandó vagy ideiglenes (lakóhelynek és tartózkodási helynek hívják egyébként). Az számít, hogy az illető tényszerűen ott lakik, tehát birtokon belül van.


Lakcímet "kényszerkijelenteni" eleve csak akkor lehetne, ha az illető már nem lakna ott. Figyelem, a kényszerkijelentés megindításához rajtad kívül két tanúnak kell igazolnia, hogy az illető már tényszerűen nem lakik ott, a hamis tanúzás pedig bűncselekmény. Gondolom, nem akarsz hűvösre kerülni.


A lakót nem zárhatod ki (ha megteszed, magánlaksértés bűncselekményét követed el). Hasonlóképpen nem kapcsoltathatod le a közműveket. Ha a lakó tisztában van a jogaival, birtokvédelemért a jegyzőhöz fog fordulni.


Olvasnivaló: [link]


A szabályos, vagyis jogszerű menete a dolognak az, hogy a birtokbaadásért pert indítasz a bíróságon, majd miután az ítélet jogerőre emelkedett, egy végrehajtó távozásra bírja a lakót. Mindez sajnos egy évig vagy tovább is eltarthat.

2013. márc. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!