Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kettős állampolgársággal,...

Kettős állampolgársággal, Magyarországon bejelentett lakcímmel csak akkor kérvényezhetnek útlevelet, hogyha lemondanak a kettős állampolgárságról? Többi lenn

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm külföldi állampolgár, és megkapta a magyar állampolgárságot. Élt egy évet Magyarországon, és volt bejelentett lakcime, a rendszerbe úgy volt beiktatva, hogy Magyarországon élő magyar állampolgár. Szeretett volna csináltatni útlevelet, de az irodában azt mondták neki, hogy akkor le kell mondjon az addigi állampolgárságáról. Kinek van igaza? A nőnek, aki azt állítja, hogy le kell mondani, vagy az ismerősöm megtarthatja a kettős állampolgárságát és csak félre informálták?

2013. márc. 4. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a gyanum hogy felreeinformatltak az ismerosodet.Ilyesmi nem letezhet ha kulfoldon elo mas allapolgarsaggal is rendelkezo magyar allampolgarnak is adnak utlevelet.Ha nekik jar, marpedig jar akkor egy Mo-n elo kettos allampolgarnak miert nem jar?Akkor hogy lehetseges hogy ukran es szlovak allampolgarsagi magyaroknak kik kettos allampolgarok lettek Mo-n is kialitanak utlevelet????

Szoval en nem ertem szerintem nincs joga ezt mondani az ugyvezetonek az okmanyirodaban.

2013. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, az én férjem is külföldi, úgy kapta meg a magyar állampolgárságot, hogy a másikat megtartotta, simán intéz minden ügyet.
2013. márc. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :) én is így gondoltam. Kiderült közben, hogy nem az állampolgárságról kellett volna lemondjon, hanem az érvényben lévő másik személyit kellett volna leadja. Azt, amelyik nem magyarországi...
2013. márc. 5. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:

A magyar hatosagnak mas allam okmayahoz azaz egy kran szemelyihez semmi koze.Ezt annakidejen elmagyaraztam egy hataror katonanak ki megalitott es mindenaron meg akart buntetni mivel unatkozott.Sanos a papirjaim rendbe voltak: kert utlevelet-adtam

-kert zold kartyat-adtam

-kerte hogy mutassak fel penzt- azt mondtam az nincs mert 10 perc a hatar nincs joga kerni (megertette)

-kerte a szemelyimet mert hat a znallam kell legyen

(mondtam hogy itt van ne lassa de nics joga elkerni mutatom azert hogy van de meg ezt se kellene mert ez kulfoldi okmany, ok ezt is megertettte)

-kerte a ocsipapirjait (na itt szo nelkul adtam habar az is kulfondi volt de neki joga volt atvizsalni hogy nem lopott e a jarmu amibe vagyok)

aztan meg megkockaztatta hogy kerjen iztositast a tovabi utra ,mondtam a hatarig latta hogy van az utan meg nincs joga kerni---no de ezt mar poenbol kerdezte mert mosolygott hozza igaz en is normalis hangnemben tarsalotam vele.Igy nem leven semmi kenytelen volt tovabb engedni pedig nagy volt a gyanum hogy mindenkepp meg akart buntetni.Egy szo mint szaz kulfoldon ervenyes okmanyt vlamint kulfoldel kapcsolatos hivatalos iratot nem kerhetnek a magyar hatosagok.

Tehat neked lehet ukran szemelyik semmi kozuk hozza hisz ukran allapolgar is vagy de lehet magyar szemelyid is ahoz az ukrannak nincs koze mert magyar allampolgar is vagy....

2013. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!