Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az önkormányzatok mi alapján...

Bocika71 kérdése:

Az önkormányzatok mi alapján döntik el, hogy kit hivnak be közmunkára?

Figyelt kérdés

2013. márc. 5. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Ki tudja a legjobban lenyírni a polgármester sövényét.
2013. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Protekció, tegnap is volt egy kérdés a gyerekválalásba, hogy ha protekcióval felvesznek közmunkára jár a gyed?
2013. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez úgy szokott történni, hogy van mondjuk 100 közmunkásállás, akkor behívnak mondjuk 120 embert, elmondják miről van szó és a végén megkérdezik ki az aki vállalja. Amennyiben kevesebb lesz a végén a munkavállaló, mint a betöltetlen álláshely, akkor néhány nap múlva kiírnak egy újabb projectet, ahol még felveszik a maradék embereket. Természetesen ekkor is többet hívnak be a szükségesnél, tehát a végén mindig lsz akinek nem jut munka.
2013. márc. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy nálunk jellemzően munkaerőhiány van, persze nem állítom, hogy ez országosan így van. Az önkormányzatnál a tavalyi évben 6főt már sehonnan sem tudtak keríteni, emiatt le is kellett mondaniuk egy pályázatról, nem tudták azt beadni. Idén pedig a vízügynél a 30 álláshelyre mostanáig 16 -an vagyunk.
2013. márc. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt meg, hogy mi alapján döntik el, kit hívnak be nem tudom, hisz nálunk mindenkit behívnak, még így sincs elég ember.
2013. márc. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sándor G ***** válasza:

4/5, nek, tavaly én is a vízügynél dolgoztam 8 1/2hónapon keresztül, folyó jobb part, a falutól 11,5km re, volt a gátőrház, a munkaterület is elég messze esett.

Volt olyan nap, amikor 28-29km bicikliztem, oda/vissza csak a munkám miatt.

A balprarton lévő, faluhoz közelebb eső, 5-6km-re lévő gátőrházak egyikéhez szerettem volna, felvételt nyerni, jelenkeztem de a mindkettő gátőr, visszautasította azzal, hogy megvannak az emberek, a tavalyi kb.60fő, a munkaügyi kp, elintézte, ki lettek közvetítve már.

Januárban is próbálkoztam +előzőleg, akkor azt a választ kaptam, hogy nem tudnak semmit, mikor kezdődik a közmunka, munkaügy ugyanaz.

Berágtam rájuk, inkább megyek a közút kht.hez, de az csak Májustól indul., ott megadják a min.bért,annak aki szakképzettséggel rendelkezik.

Az ökihez pár napja vettek fel,160embert, engem is hívtak, viszont nem vállaltam el, 49ez./hó, belvízelvezetés árokásás,tisztítás munka, a jelenkezők 40%a cigány, és/vagy alkoholista kinézetű volt.

Nekem ez sok, elég volt az öki utcai foglalkoztatásából, a cseszegetésekből, nem vagyok csöves, sem alkesz, nem is azért tanultam.

Az elmúlt 16évben 10évet ott dolgoztam, közmunkában, majd minden nyáron, nem kivánom senkinek.

2013. márc. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem hogy kit hívnak be mert nálunk a faluba akit eltart anyuci apuci és se kutyája se macskája azt behívják akinek meg tanuló gyerekei vannak azt még szóra se méltatják
2013. márc. 9. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!