Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miben különbözik a Katonai...

Miben különbözik a Katonai Ügyészség és a Nyomozó Ügyészség?

Figyelt kérdés
Nem mind a kettő a hivatásos állományú által elkövetett dolgokat vizsgálja?
2013. márc. 7. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Katonai Ügyészség katonai ügyekben nyomoz. (Pl előljárói intézkedés elmulasztása, szökés, zendülés, kötelességszegés stb)

Nyomozó Ügyészség meg olyan esetekben ahol nem katonai büncselekmények vannak de az elkövető hivatásos állományú (pl lopás, csalás, garázdaság, stb stb)


Ha több büncselekmény van és ezeket nem lehet elkülöníteni (pl lopott is meg még kötelesség szegést is elkövetet) akkor a katonai az illetékes.

2013. márc. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ja értem, köszi!


és abban az esetben kinél kell megtenni a feljelentést ha csak erős a gyanú arra h hivatásos állományú, de nem 100 %, és csoportosan elkövetett a bcs, amiben benne van, de van még 5-6 civil tagja is? ilyenkor mi a helyzet? két helyen egyszerre ugyanazt?

2013. márc. 7. 13:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Simán az ügyészségen. Nem vagy köteles eldönteni, hogy ez most katonai büncselekmény vagy sem. Majd az ügyészség eldönti, hogy egyáltalán alapos e a gyanu, ha igen akkor nyomozni kezd, ha meg kiderül, hogy akár katonai büncselekmény gyanuja is felmerül akkor tovább adja az ügyet a katonai ügyészségnek.
2013. márc. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mármint a sima ügyészségre gondolsz vagy a nyomozóra? (ebben az esetben tehát ha egy csoportban pl 2 hivatásos + 5 civil van, de nem hiszem h katonai bcs lenne, csak snassz mezei bcs-k)
2013. márc. 7. 17:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Bemész a hozzád legközelebb eső ügyészségre és megteszed a feljelentésed. Ők majd továbbítják a nyomozóügyészségnek.


Pl Ha orosházi vagy, akkor bemész az orosházi járási ügyészségre és megteszed a feljelentésed. Ők pedig ha megalapozottnak tartják a feljelentést akkor továbbítják a gyulai nyomzó ügyészséghez (békés megyében gyulán nyomozó ügyészség)

2013. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

oké, köszönöm, bocs a kötekedésért, csak nem látok tisztán teljesen.


1, ezek szerint kikerülhetem a rendőrséget és egyenesen az ügyészségnél is megtehetem a feljentést?


2, és ha ők nem látják esetleg megalapozottnak, és mivel alig van bizonyítékom, akkor az elmondottak / leírtak miatt nem valósulhat meg "hamis vád", aztán még visszafelé csattan el a dolog? eljárást indíthatnak ellenem, ha úgy döntenek h szerintük nem megalapozottak az én állításaim?


köszi ismét a segítséget, te hasznos dolgokat írsz!

2013. márc. 8. 09:51
 7/8 anonim válasza:
semmi különbség nincs, ugyan olyan korruptak mind az összes ilyen szervezet.
2015. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ja hát sajna én is ugyanezt látom ...
2015. márc. 12. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!