Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használhatok viperát magán...

Használhatok viperát magán terület védelmére?

Figyelt kérdés
Tehát tételezzük fel, hogy van egy szomszédom aki állandóan balhézik valamiért, ajtót nyitok neki, ha belép a lakásomba (persze az engedélyem nélkül) akkor elkezdhetem gépelni viperával?
2013. márc. 7. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
nem hiszem. rakétavetőt se használhatsz csak azért mert a magánterületeden vagy.
2013. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Természetesen használhatsz.
2013. márc. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Nem, két okból:

1, a vipera tiltott önvédelmi fegyver

2, nem jogos önvédelem vagy magántulajdonvédelem miatti (súlyos) testi erőszak, amiért szintén téged csuknak le.

2013. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

@Kamumail


Ekkora ostobaságot felesleges volt ide írni, ha nem is értesz a témához.


@76%

Én úgy tudom hogy a tiltás a közterületen való viselésre vonatkozik, de a második pontban igazad lehet.

2013. márc. 7. 17:38
 5/9 doboszoli ***** válasza:

Magánterületen, jogos önvédelemből BÁRMILYEN esközt használhatsz.

Ha tiltott eszköz,(pl. lőfegyver engedély nélkül tartva) azt külön tárgyalják.

A vipera csak közterületen tiltott, KKVE-nek minősül.

Nagyobb gond a jogos önvédelem bizonyítása, ami Téged terhel.

2013. márc. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:

Jogos védelemre akárhol akármit használhatsz, ez nem kérdés.


Magánterületen tarthatsz és viselhetsz is viperát, csak közterületre vonatkozik a kkve.


Tehát HA megtámadnak, akkor igen, használhatod.


De "ha belép a lakásomba" akkor VENDÉG. Meghívhatod egy kávéra, vagy megkérheted, hogy húzzon el. Nyilván nem verheted le... Ha BETÖR a lakásodba és/vagy megtámad, akkor megvédheted magad. Akárhogy.

A gond a bizonyításban van. Ugyanis ha bemondásra elhinnének mindent, akkor így bárkit meg lehetne ölni. Meghívod magadhoz és BUMM.


Tehát bonyolult a kérdés.

2013. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért fogsz bajba kerülni, mert túlléped az arányosság elvét.

Szó sincs önvédelemről, magánlaksértés esetén rendőrt hívhatsz, de még kézzel sem ütheted, ha ő nem tanúsít agresszív magatartást.

Amit leírtál, ez alapján ellened indulna büntetőeljárás.

Ez olyan mintha te csengetnél nálam, én behívnálak, és egy lapáttal szarrá vernélek. Szerinted felelősségre vonnának engem, jogosan használnám a lapátot?

2013. márc. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
na jó de én nem engedem meg neki hogy bejöjjön.
2013. márc. 8. 16:34
 9/9 doboszoli ***** válasza:

Bucsek!

Szeretem olvasni a kommentjeidet, Te még az a rendőr vagy, akiből nem ölték ki a hivatástudatot.

Ám ennél a kérdésnél ugye Te is érzed, hogy a válaszod sántít, kvázi a hülye törvényt véded?

Ha valakivel gondom van, azt nem hívom magamhoz, hogy támadással gyanúsítva, (majd ezt a támadást a bíróságon bizonyítva) lapáttal agyonverjem, hanem sötét utcán egyszerűen likvidálom.

A saját portámon(vagy bárhol), ha megtámadnak, miért kell NEKEM mérlegelni az arányosságot? Erősen "szürke zónának" érzem.

2013. márc. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!