Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van francia állampolgárságú...

Ha van francia állampolgárságú rokonom, akkor engedélyezné a Minisztérium a vezetéknévcserémet az ő nevére, ha magyar állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés

2013. márc. 11. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Barmire megvaltoztathatod a nevedet en ugy tudom, lehetsz akar Lakatos Shakira is. Es az elso nevvaltoztatas ingyenes.
2013. márc. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem jól tudod:):

az első névváltoztatás 10e ft+ az okiratok újracsináltatása.

emellett nem vehetsz fel történelmi nevet vagy nem magyar nevet,ezért kérdezem, hogy ezzel az indokkal engedélyeznék-e? mert én úgy tudtam, hogy pl akit dezsőffi-nek hívnak, és a nagymamája dezsőffy-nek írta a nevét, akkor felveheti.

2013. márc. 11. 17:42
 3/11 A kérdező kommentje:
ja és úgy gondolom, hogy nem kiejtés szerint, hanem normálisan francián - pl. nem Franszoá, hanem Francois
2013. márc. 11. 19:38
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A François nem vezeték-, hanem ketesztnév. (Ferenc).

A vezetéknév megváltoztatásához komoly érvek kellenek, és sok hercehurcával jár. Csak azért, mert a rokonod francia, nem engedélyezik a változtatást, hacsak örokbe nem fogad az illető...

2013. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem mondtam egy szóval sem, hogy vezetéknév:D csak egy szar példát hoztam....

akkor szerinted visszautasítanák a kérelmemet?

2013. márc. 11. 19:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak örökbefogadás útján, a sima rokon nem jó ugyanis, csak a szülő. Hiába van francia unokatestvéred, nagybátyád sbt. nem veheted fel a vezetéknevét.
2013. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

aha, értem :) köszi a válaszokat!


(amúgy ha vki vmi más állampolgárrá lesz, akkor automatikusan új nevet kap?)

2013. márc. 11. 19:57
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig, Magyarországon akkor kap újat, ha nem engedélyezett a név (de akkor is lehet kérvényezni), vagy olyan helyesírással nem írható.
2013. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

nem mondtam egy szóval sem, hogy vezetéknév"


Ne haragudj, hogy ellentmondok, de bizony mondtad. Nézd csak meg az eredeti kérdésedet!

2013. márc. 12. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igazad van:)akkor inkább úgy írom, hogy tudom, hogy a francois nem vezetéknév:D
2013. márc. 12. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!