Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenne egy extrém jogi problémá...

Lenne egy extrém jogi problémám fotózással kapcsolatban. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

A probléma a következő:

Egy rövid jelenetet szeretnék felvenni, timelapse alkalmazással. Aki nem tudja mi az, annak itt a link :)


http://www.youtube.com/watch?v=Cbbkj2GhDmo


Szóval egy rövid jelenethez, igen sokat kell egy helyen állni. A probléma ott kezdődik, hogy a képben benne lenne az Amerikai Nagykövetség. Az érdekelne, hogy mik a szabályok ebben a helyzetben? Közterületen állok, a Magyar Köztársaság területén, de egy olyan épületet is filmezek, amire amerikai törvények vonatkoznak. Vagy azok csak a falain belül érvényesek? Kívülről mintha csak egy középület volna? Az a baj, hogy tudom, az amcsik a 9/11 óta nem szeretik, ha valaki a kormányzati épületüket fotózza. Csak hát egy ilyen felvételhez háromlábú állvány kell, és sokáig egy helyben kell állni, ami értelemszerűen magára vonja a biztonságiak figyelmét. Nem szeretném magamra uszítani a testőrséget, bár gondolom csak beszólnának a rendőröknek, ezért is kéne a tanács, ha idáig fajulna a dolog, akkor mit mondhatok nekik, hogy nekem legyen igazam, és tovább vegyem a felvételt, és még meg is tarthassam azt. Olvastam már olyan rém mesét, hogy mikor az illető elemelte a szemét a keresőtől, három biztonsági őr vette körül, akik el akarták kobozni a memória kártyáját, mert egy kormányzati épületet fotózott (Amerikában). Csak úgy úszta meg, hogy ne jöjjenek a rendőrök, ha a szemük láttára kitörli a képeket.

A fenti eseteket szeretném elkerülni, ehhez adjatok kérlek tanácsokat ötleteket, mert tényleg nem akarok zűrt ebből az egészből.

Köszönöm a válaszokat.



2013. márc. 11. 22:58
 1/9 tetro ***** válasza:
100%
A védett objektumokat szerintem nem lehet csak úgy fotózni. Én már ebbe többször belefutottam. Igazából mindegy mi a jogszabály, rendőrt fognak hívni, az meg elküld, jogszabály ide vagy oda
2013. márc. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha mondjuk szigorúan vesszük akkor a parlament is az, mégsem pesztrálják a túristákat mert fotózzák, és videózzák.

Tudnátok linkelni hatályos jogszabályt erről?

Ha nagyon rizikós akkor inkább hagyom a fenébe.

Köszönöm.

2013. márc. 11. 23:14
 3/9 tetro ***** válasza:
nincs benne rizikó. max elküldenek. próbáld meg, vagy összejön vagy nem.
2013. márc. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Megpróbálom.
2013. márc. 11. 23:20
 5/9 Adapter007 válasza:
100%

Ha nagyon tutira akarsz menni, bejelented előre, írásban. Aztán vagy válaszolnak, vagy nem. Ha igen, és kapsz engedélyt is, akkor nyertél. Megindokolnám a felvétel célját is!


[link]


Én csatolnék egy képkivágást a levélhez, hogy "így" nézne ki a munka, azaz mekkora rész látszódna majd az épületből.


Üdv

2013. márc. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyszerűen írásos engedélyt kell rá kérni.
2013. márc. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Mivel ilyen helyen dolgozom és fotózom is kb így alakul a történet;

Van egy kommunikációért felelős személy, Neked őt kell megkeresni. (jobban jársz, ha személyesen)

Mondd konkrétan a célod okát, időpontot, ne kertelj! Vidd magaddal a gépet, amivel csinálnád, nem a jogszabályon fog múlni, hanem azon az egy emberen, hogyan jár el.

Utána, Ő elmondja hogyan kell és kit ad melléd stb.

Sok sikert!

2013. márc. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mennyire látszódna az épület? Szvsz a konkrét lefotózásra lesznek idegesek, ha mást fotózol, de az is benne van, azért nem szólhatnak.
2013. márc. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdemes felkeresni a követséget és értesíteni arról, h mit fogsz csinálni.


Ettől függetlenül közterületen szabad felvételt készítened, és mivel nem filmet forgatsz, még közterület használati engedélyre sincs szükséged.

2013. márc. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!