Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feljelentést tesznek...

Ha feljelentést tesznek ellenem, akkor a lakóhely szerinti rendőrségre kell mennem vagy oda, ahol a feljelentő lakik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyanban tudnátok nekem segíteni, ha esetleg feljelentést tesznek ellenem, akkor nekem a lakóhely szerinti rendőrségre kell mennem vagy oda, ahol a feljelentő lakik?

Volt már ilyenetek?

Minden rendben ment, sok csomagot adtam fel.

Megtalált valaki aki kiakart záratni az oldalról és kitalálta, hogy elmegy a rendőrségre, mert nem kapta meg azt a csomagot, amit feladtam.

Soha nem veszett el csomagom, sem papírom róla, de most ezt a roh.dt papírt sehol nem találom, mert nem is gondoltam, hogy a bosszú állom van mögötte és soha nem veszett még el csomagom!!!



2013. márc. 13. 11:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Affene, az előző válaszom elszállt.

Röviden: oda kell menni, ahová idéznek. Ez lehet a feljelentést fogadó kapitányság, a feljelentő lakhelye szerinti kapitányság, vagy a te lakhelyed szerinti kapitányság aszerint, hogy az ügygazda rk. hová rendeli a meghallgatásodat. (Ha Sopronban laksz, de a debreceni rfk az ügygazda, akkor általában átadják a lakhelyed szerinti illetékes rfk-ra a meghallgatást). Ha idézés jön az ország másik végéből, akkor fel kell hívni az idéző kapitányságot, hogy a meghallgatásodat a lakóhelyed szerinti rfk-n tartsák meg. Vagy belemennek, vagy nem.


Ha a rendőrség elhajtja a feljelentőt (szokta), akkor még mindig előtte a lehetőség, hogy polgári perben követelje a teljesítést (+ kártérítést a felmerült költségeire), ekkor viszont automatikusan a leendő alperes (te) lakhelye szerint illetékes bíróságon kell ezt tennie.


Egyébként ha kicsit vered az asztalt a postán, akkor a nyilvántartott küldeményekről (ajánlott, tértivevényes, utánvétes, stb., ami ragszámmal rendelkezik) egy éven belül tudnak írásban is nyilatkozni. Persze, ha szimpla csomagként, vagy levélpostai küldeményként adtad fel, akkor cumi van.

2013. márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!