Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz lehet a hír, hogy Dániába...

Igaz lehet a hír, hogy Dániában bevezették a mikrochipek beültetését az emberbe?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudtam pontosan eldönteni, h hova írjam ki a kérdést, szal elnézést ha rossz kategóriába tettem.


Azt hallottam, hogy Dániában bevezették ezt a rendszert, de nem tudok róla semmi bővebbet. Meg tudja ezt vki hiteles forrásból erősíteni? Ha igen, mit lehet tudni erről? Kötelező-e egyáltalán, stb.



2013. márc. 13. 21:51
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Én sem értem az elektronikus emberke hozzászólását. Szerinted ha gps-ben működik a nyomkövetés, miért ne tudnák ezt létrehozni egy mikrochipben is?
2013. márc. 13. 23:27
 22/39 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastad végig a cikket tényleg...

Igen, nyomkövetésre is, pár méteren és AKTÍV eszközzel.

Ezek nem akkorák, mint amit mondjuk a bőr alá is be lehetne ültetni.


Illetve a GPS megint egy más kategória, azt is egy aktív eszköz, ráadásul nem is magát a GPS-t követik, hanem a GPS képes a műholdról kapott koordinátákból kiszámolni a SAJÁT helyzetét és ezt utána más módon (mondjuk mobilneten) továbbítani.


Ez a 2 technológia eléggé eltér egymástól.


Illetve RFID-nál is hatalmas különbség van az aktív és a passzít eszközök között mind teljesítményben, mind méretben.


Amúgy nem, nem az a szakmán, informatikusa vagyok, de garantálom neked, hogy többet foglalkoztam ilyen eszközökkel eddig, mint amennyit te egész életedben fogsz...

2013. márc. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
21%

Úgy látszik te nem olvastad végig az olvasmányt :D


"b)

Pl.: Egyik helyi iskola vezetősége RFID-vel akarta nyomon követni a diákokat, és ezzel központilag tudták ellenőrizni, hogy mindenki megérkezik-e időben az osztályterembe. Itt az RFID alkalmazási célja a diákok indirekt fegyelmezése volt. Egy ilyen, erős ellenőrző eszköz elviselése kultúra-függő: Japánban természetes, az USA-ban nehezen elképzelhető, Európában vitatható."


Ennyit rólad,ezt bebuktad már megint muhahahaha


A másik meg az hogy fejlődhet még a technológia,nem a mostról van szó.Majd akkor teszik kötelezővé ha tökéletesen fog működni a rendszer.Azt meg honnan tudod hogy nem használnak e rejtett technológiákat az emberek beazonosítására?Ja persze az emberek előtt nem titkolnak el semmit


Továbbá ne szépíts,te azt mondtad hogy nyomkövetésre alkalmatlanok,most meg már felmentél pár méter hatótávolságra,hagyjad már magad,beégtél :D

2013. márc. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Te tényleg ennyire ostoba vagy?

Tudod a diákokat így könnyű követni.

Miért?

Mert egy kis helyen, zárt térben mozognak, vagy továbbmegyek akár ők maguk csekkolnak be a kártyájukkal.

A BME-n több előadóba csak kártyával lehet bemenni és ezzel meg is van a névsor is. Aki becsekkolt az ott volt, aki nem azt beírják hiányzónak.


Illetve mint mondtam RÖVID hatótávú.

A passzív rfid tegeket a boltokban használják lopásgátlónak. Azok a szép kis kapuk kellenek hozzá és nem véletlenül vannak olyan közel egymáshoz a kijártnál. Nagyobb távról nem tudják már olvasni a teget.


A jelenlegi max távolság, ahol használnak még rfid-t, azok az autópályák. De ott is a kamionokba aktív eszközt kell szerelni és így le tudják olvasni, amikor elhalad egy ellenőrzőponton.

De ettől még baromira nem fogják tudni megmondani, hogy hol van. Csak annyit látnak, hogy x órakor elhagyta ezt a pontot és kész.


Még baromi sok idő kell, mire lesz olyan kisméretű, passzív eszköz, amit nagyobb távról is lehet azonosítani... Nem pár év, inkább pár évtized.

De nyugodtan kötekedhetsz még, ezzel csak a te hozzá nem értésedet bizonyítod...

2013. márc. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

"te azt mondtad hogy nyomkövetésre alkalmatlanok,most meg már felmentél pár méter hatótávolságra"


Ez a kettő ugyan magyarázd már el kérlek, hogy szerinted hogy zárja ki egymást?


Attól, hogy valami működik tegyük fel 1 méteres távolságig, hogy lesz nyomkövetésre alkalmas?

Ó igen, persze ha kevesebb, mint 1 méterenként van egy olvasó...

2013. márc. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
21%

[link]


Bekussolsz mostmár?Ezt a vitát már RÉG elvesztetted,kár a gőzért :)


Elszomorító hogy ilyen informatikusok szaladgálnak az országban

2013. márc. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
38%

Milyen hiteles hírforrást linkeltél be :D


Egyébként akárki akármit mond, ez a chip teljesen alkalmatlan nyomkövetésre. Csak egy kérdésem lenne hozzád kedves kötekedő. Szerinted honnan a jó büdös francból fogja venni az áramot az a tücsökp*cs méretű chip a bőröd alatt arra hogy 24/7 kapcsolatban legyen 3 darab műholddal, aztán pedig valamilyen vezeték nélküli kommunikációs rendszerrel eljuttassa a "központba" a tartózkodási helyedet? Olyan apróságokról nem is beszélve hogy GPS antenna, GSM antenna, és még egyéb dolgok is kellenek. Egy normális telefont is lemerít 4-5 óra alatt ha ilyenekre használod, illetve a nagy Garmin túra GPS-ek is max ilyen 10-12 órára bírják. Alapjába véve egy telefon pozícióját is csak a cellainformációk alapján lehet meghatározni ami elég pontatlan. Ha pontosan akarod tudni akkor távolról be kell kapcsolni a GPS-t, és mint már mondtam lezabálja az akksit.


Azok a szerencsétlen chipek tudod hogy honnan kapják az áramot? Mert fogadok hogy még erre sem tudsz válaszolni. Maga a leolvasó kibocsájt egy rádiófrekvenciás jelet ami elég áramot indukál abba a kis mini antennába ahhoz hogy abba a szerencsétlen chipben az a szerencsétlen cmos ic működjön. Amikor működésbe lép az a kis szegény ic akkor küld válaszjelet az olvasó felé ami tartalmazza az adatokat. (még mielőtt avval dobálóznál hogy majd hatalmas antennákat telepítenek mindenfelé, ezt elszúrtad, abban a pillanatban hogy beindítanak egy ilyen nagy teljesítményű antennát hogy elég áramot indukáljon az összes készülékbe, abban a pillanatban a környéken az összes pacemaker-es ember meghal)


Tudod hogy mire való ez a chip? Személyes adatok tárolása, betegségek, vércsoport, gyógyszerallergia. (legalábbis erre találták ki alap esetben) Egyszer volt erről egy dokumentumfilm amiben mentősök szerepeltek. Szó volt arról hogy ezek a chipek (amerikában már kérhető a beültetése) már sok emberéletet megmentettek, mivel a másodperc tört része alatt lekérhető a beteg összes olyan fontos információja amivel az ellátásában segíthetnek.


Nem arról van szó hogy ez a nyomkövetés sosem létezhet, de ez még minimum 10-15 év mire rendelkezésre áll egy ilyen technológia.


Ne legyél már ennyire műmagyar. Valamint ne lássál már minden apró dologban zsidó háttérhatalmat, meg csoportos emberirtást és hasonlót.

2013. márc. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
70%

60 % te ritka nagy szégyen vagy.:-)


Mi a foglalkozásod? Árufeltöltő? Vagy miért hiszed, hogy ennyire jártas vagy a témában?

2013. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

Én azt veszem észre, hogy nagyban egymás ellen beszéltek, de a sorok között olvasva közös nevezőre jutottatok. Mind a ketten tulképpen kimondtátok, hogy a következő években vagy évtizedekben alkalmas lehet erre a technológia.


"Szerinted honnan a jó büdös francból fogja venni az áramot az a tücsökp*cs méretű chip"


Én valóban nem vagyok elektronikai műszerész, de arról olvastam, hogy léteznek már bioáramú készülékek, legalábbis kísérleti szinten. Valahol az sg.hu-n olvastam, hogy ilyen mp3-lejátszókat terveznek (vagy tán már léteznek is), amelyek a testből nyerik ki az áramot. Mivel közvetlen kapcsolatban vannak vele, gondolom saját aksira sincs szüksége. Persze ez nem tudom, mennyire elegendő egy nyomkövető rendszerhez. A lényeg, hogy ha lesz ilyen nyomkövetős beültetett chip, szerintem ezen az elven fog működni.

2013. márc. 14. 10:52
 30/39 anonim ***** válasza:

@10:52: Itt csak az a gond, hogy évek óta tervezés és tesztelés alatt vannak, de mire akkorák lesznek, hogy beültethetővé válnak az még nagy-nagyon sok idő.

Az emberiség előbb fogja önmagát kiirtani.


Annyira szeretem amúgy amikor olyanok okoskodnak, akiknek fingjuk sincs a dolgokról... :)

2013. márc. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!