Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz lehet a hír, hogy Dániába...

Igaz lehet a hír, hogy Dániában bevezették a mikrochipek beültetését az emberbe?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudtam pontosan eldönteni, h hova írjam ki a kérdést, szal elnézést ha rossz kategóriába tettem.


Azt hallottam, hogy Dániában bevezették ezt a rendszert, de nem tudok róla semmi bővebbet. Meg tudja ezt vki hiteles forrásból erősíteni? Ha igen, mit lehet tudni erről? Kötelező-e egyáltalán, stb.



2013. márc. 13. 21:51
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
43%

#27


Bírom ahogyan vergődsz a sárban :D Most hogy jól orrba vertelek ezzel a linkkel azt mondod hogy mennyire "hiteles".Tehát tökmindegy hogy mivel bizonyítom az igazat te sosem fogod elismerni az igazam mert egy szánalmas okoskodó buta ember vagy aki semmit sem tud az informatikáról :)


"Mivel az RFID-csip gyenge jelet bocsát ki, csak a vevő készülék érzékenysége fokozásának kérdése, hogy a jel távolabbról is érzékelhető legyen. Akár az összes egyszerre. Egy telefonközpont technikai háttere elegendő ahhoz, hogy kis átalakításokkal monitorozható és regisztrálható legyen a tízmillió állampolgár mozgása a nap 24 órájában. Nyilván nem véletlen egybeesés, hogy a kormány az új RFID-csipek bevezetésével párhuzamosan új állami telefonszolgáltatót hoz létre..."


A lemerüléssel kapcsolatban a kérdező már választ írt,de látom arra is írtál valamilyen hülyeséget :) Mindegy az idő úgyis engem fog igazolni úgyhogy nyugodtan bégessél csak addig :D


#28


Fröcsögj csak de cáfolni az luxus?Te még a 77%-os válaszolónál is butább vagy,egy tudatlan birka :)

2013. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó (60%-os válaszadó). Te ritka nagy retardált állat lehetsz, ahogy elnézem. Én nem értek az elektronikához, de a 77%-os, informatikus hozzászóló legalább logikus érvekkel próbált meg vitatkozni. Te ezzel ellentétben csak szitkozódni tudsz, semmi érved nincs. Úgyhogy attól függetlenül, hogy igaza van-e 77%-nak vagy nem, mégis inkább téged tartalak egy nagy szégyennek. Aki buta és tájékozatlan, az nem értem miért nem bírja befogni a pofáját. Jobb, ha mindenki azon röhög, hogy mekkora barom vagy? De ha vitatkozni akarsz, akkor ne személyeskedj. Egy jó vitának az az alapja, hogy érvelsz. Büdösbunkó.
2013. márc. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

77%-os, ha rám is céloztál az okoskodással, akkor légy szíves vedd észre, hogy csak egy ötletet mondtam, nem okoskodtam. Direkt igyekeztem úgy fogalmazni, hogy az ne legyen sértő, ugyanakkor egy olyan infóval bírjon, ami eddig itt még nem hangzott el.

A sárdobálást meg légy szíves hagyjátok abba, mert ennek semmi értelme. A kérdés már meg lett válaszolva, ha vki mégis kapna vmiféle hírt akár Dániából, akár máshonnan (és egyébként nem muszáj, hogy a mikrochip nyomkövető funkcióval is bírjon!), az szóljon. Köszöntem.

2013. márc. 14. 21:12
 34/39 anonim ***** válasza:
0%

"Igaz lehet a hír, hogy Dániában bevezették a mikrochipek beültetését az emberbe?"- NEM.

És nem fogják sehol, mert rákot okoz.

http://www.youtube.com/watch?v=VqXJ1DCbAg4&feature=player_em..

RFID mátrix az iskolákban - RIFD matrix in public schools

2013. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Ma jutott eszembe: A kutyáknál már törvénybe iktatták a chipeket, szóval nemhogy feltalálták már a dolgot, hanem be is vezették itt, Magyarországon. Kérdezem az elektronikus emberkét, szted ez hogy lehetséges? És mi a funkciója a kutyákba beültetett chip-nek, ha nem a nyomkövetés?
2013. márc. 27. 10:33
 36/39 anonim ***** válasza:
56%
Az, hogy ha elveszik és elviszik egy állatorvoshoz, akkor a chippel beazonosítják a gazdáját és lakhelyét.
2013. márc. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Pontosan ez.

Amúgy is az továbbra is csak egy nagyon kis hatótávolságú cucc, maximum pár centiméterről lehet leolvasni...

2013. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Mikrochipet kapnak a lovak is


Index


2013. március 28., csütörtök 16:47


Új azonosítási rendszert vezet be a Vidékfejlesztési Minisztérium a lófélék – ló, szamár, öszvér – azonosítására, nyilvántartására.


A rendelet az eddig alkalmazott alternatív jelölési módok mellett – bélyegzés, sütés – a lófélék többsége esetében bevezeti az elsődlegesen elektronikus azonosítóval történő jelölést. "A tarkószalagba beültetett transzponderrel lehetővé válik a lovak kíméletes, állatvédelmi szempontból aggálymentes jelölése. A magyar lótenyésztési hagyományokra tekintettel azonban a törzskönyvezett lófélék esetében az alternatív jelölési módszerek kizárólagos jelölésként továbbra is alkalmazhatók" - áll a VM közleményében.


Az általános és egységes azonosítási rendszer kiépítése érdekében a ló tulajdonosa köteles az állat jelölését elvégeztetni annak hat hónapos koráig, vagy az elválasztásáig. A beültetett transzponderrel a ló jelölését és azonosítását igazoló lóútlevelet is kap a tulajdonos. A törzskönyvezett lófélék lóútlevelét a törzskönyvet vezető tenyésztő szervezet, míg a nem törzskönyvezett lófélék lóútlevelét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal adja ki. A hatósági bizonyítvány egész életre szólóan kíséri a lovat, és annak elhullása esetén azt vissza kell juttatni a lóútlevelet kibocsátó szervnek.


A transzponderrel történő jelölést a szolgáltató állatorvos vagy az állatorvosi asszisztens, az alternatív jelölést a lóútlevelet kibocsátó szervezet más megbízottja is végezheti. Az állatok nyomon követése érdekében az azonosító okmánnyal és az állattal kapcsolatos változásokat – az elhullást, a tulajdonosváltozást, az okmány elvesztését, az új tartási helyet – kötelező bejelenteni.

2013. márc. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Itt is, JELÖLÉSRŐL van szó, nem követésről, ahogy a kutyáknál is.

Ez tök ugyan olyan, nagyon rövid hatótávolságból leolvasható sima azonosító szám.

2013. márc. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!