Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az elévülést megszakító...

Az elévülést megszakító írásbeli felszólításnak milyennek kell lennie?

Figyelt kérdés
Egy sima levél is megszakítja, vagy csak az ajánlott/tértivevényes? Hol lehetne ennek pontosan utánanézni?

#elévülés #megszakad #írásbeli felszólítás
2013. márc. 15. 14:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
attól függ hogy pontosan milyen ügy elévüléséről van szó...
2013. márc. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

A Ptk. ezt nem részletezi.

De a Te érdekedben ajánlott a tértivevényes.

Hogy utólag is igazolni tudd, hogy bizony, feladtad az elévülést megszakító felszólítást.

Másként fogalmazva, kezedben lesz a bizonyíték, ha ezt letagadná.

2013. márc. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

tértivevényes levél

amit átvett a címzett

legyen egy plusz példány a levélből nálad (másolat a levélből)

2013. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

köszi!

de én vagyok a címzett :)

egy követeléskezelő cég évek óta írogat, az első levelük után írtam, igazoltam, dokumentumokat fénymásoltam, hogy bizonyítsam a követelésük nem jogos. Érdemi választ soha nem kaptam, azóta is jönnek a sima levelek, hogy fizessek. 2006-ban írtam nekik egyszer, azóta soha, de most már pipa vagyok, és gondoltam írok megint. De ha írok, azzal elismerem hogy ezt a levelet megkaptam. Viszont ha már elévült, akkor meg nem gond. A kérdés az, hogy tutira elévült-e? vagyis hogy a sima levél megszakítja-e az elévülést, be tudják e bizonyítani, hogy kiküldték azokat.

2013. márc. 19. 22:08
 5/30 anonim ***** válasza:

Leírnád a tényállást pontosabban?

Mire vonatkozik? Mióta? Stb.

2013. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

sima levél is megszakítja elévülést elvileg

de bizonyítani kell, hogy címzett megkapta

2013. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Én egy behajtócégnél dolgozom. Ha esetleg írsz nekem privit a részletekkel akkor talán tudok segíteni... (még az is lehet hogy pont mi kezeljük az ügyed... :O )
2013. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Még 2004-ben volt nálunk egy átépítés, családi házon belül 2 lakást alakítottunk ki, 1 villanyóra helyett 2 lett beszerelve. Április 2-án a régi órát leolvasták, záró állás ennyi meg ennyi. Majd eltelt 8 hónap, és jött egy fizetési felszólítás, hogy erre a leszerelt régi órára még fizessek be kb 60.000,- Ft-ot, ez volt a számlán:

- kezdő dátum: 2004. 04. 03.induló állás:13.193

- záró dátum: 2004. 04. 03.záró állás:15.333

A különbség 2140 kwh, 1 napon belül :))

Na szóval ez így elég nevetséges, természetesen eszem ágában nem volt fizetni, aztán rögtön át is adták az ügyet az Intrumnak. Egyszer írtam nekik egy szép hosszú levelet, igazolva hogy nincs tartozásom. Semmit nem írtak erre, csak azóta is jönnek a fizetési felszólítások, immáron a kedvezményközpontból, hogy az időközben 112.000-re nőtt tartozást részletekben is kifizethetem :D

2013. márc. 20. 22:15
 9/30 anonim ***** válasza:

Na az Instrum nem mi vagyunk. De talán annyiban tudok segíteni, hogy kérj egy igazolást a szolgáltatótól hogy nincs tartozásod. Ezt küld el nekik az ügyszámoddal együtt amit megtalálsz a felszólító leveleken.

Amúgy nincs olyan hogy egy tartozás elévül, így mindenképpen lépned kell.

2013. márc. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget!

de miért nem évülhetne el egy tartozás?

Ptk.324. § (1) A követelések öt év alatt elévülnek, ha jogszabály másként nem rendelkezik.

Ptk.325. § (1) Az elévült követelést bírósági úton érvényesíteni nem lehet.

2013. márc. 20. 23:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!