Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönből szabadult egy...

Börtönből szabadult egy ismerősöm 2 éve. Semmilyen segélyt, egyebet nem kapott. Törvény szerint szeretne élni, de a priusza miatt nem alkalmazzák. Vajon jogosult bármilyen támogatásra?

Figyelt kérdés
2009. szept. 17. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Én sem vagyok jogosult semmilyen támogatásra 18/f tanuló.
2009. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
20:08: o dehogy nem vagy, sot... Csaladi potlek, tanulmanyi tamogatas, es persze egyaltalan a lehetoseg, hogy tanulhasz....
2009. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Az önkormányzattól kérhet segélyt, szociálisat.

A városi családsegítő központban másféle(jogi, pszichológiai, munkakeresési tréning) segítséget is kaphat.

Nem minden helyen kérnek erkölcsi bizonyítványt. Honnan tudják, hogy börtönben volt?

A vőlegényem is volt (anno) soha senki nem kérdi tőle, hogy volt-e? Nem típuskérdés munkafelvételen.

2009. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Tudod, elég érdekes lenne, ha azért lenne jogosult támogatásra, mert börtönben volt... Amikor a tisztességes emberek sem jogosultak semmire...
2009. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még munkanélküli segélyre sem vagyok jogosult. Pedig dolgoztam minden nyáron gimi, meg egyetem alatt is. Tehát egyet értek az utolsó hozzászólóval. Nem elég az, hogy ha valaki kirabol vagy megöli a gyerekem, még évekig gyakorlatilag én etetem, fizetem a rezsijét, szórakozását egyebeket, az adómból, még utána is én tartsam el szegény párát? Hát azért álljon már meg a menet. Elég nekünk a millió nyugdíjas meg cigány.
2009. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem rabolt ki senkit, és meg sem ölt senkit. De ezt hagyjuk. Talán az a tisztesség, hogy a lakókörnyékemen semmi munka, ezért napi 3 órát utazok, főiskolám van, de az nem számít, mert nincs aki "támogasson". Tisztességesen dolgozom, és mégis, mire levonom az utazási költségeket, marad 55 ezer forintom. Ez tisztességes?? Ja, van egy 18 éves lányom, és senkit nem érdekel miből élünk. Nem kioktatásra van itt szükség, hanem kérdésre válasz. Ja jól tudom egy országban élünk, és talán nem bántani kellene egymást.. kösz
2009. szept. 22. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!