Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amikor valami elkövetőt nem...

Amikor valami elkövetőt nem találnak és van olyan, hogy fantomképet rajzolnak az elkövetőről, akkor vajon megtudják a rendőrök úgy rajzolni ahogy tényleg az elkövető kinéz?

Figyelt kérdés

Tegyük fel valakiről fantomkép készül,ugye amit kézzel rajzol valami rendőr grafikus v mittudom én nyomozó,mindegy,szóval meg tudják úgy rajzolni ahogy tényleg kinéz,vagy úgy nem?

Esetleg próbálják úgy megrajzolni? Vagy hogy?

Mert ,ha kikérdezték a sértetteket,tanúkat a személyleírásról,ugye annak alapján rajzolják meg,de vajon meg tudják pontosan úgy rajzolni?

Érdekes.



2013. márc. 24. 19:25
 1/5 A kérdező kommentje:

Mert pl. a szolnoki szatírról is készült fantomkép és azóta sem találták meg a szatírt,legalábbis nem hallottam róla.

Mert ugye ahogy megrajzolták lehet nem is néz úgy ki senki.

Szerintem egy profi grafikus sem tu valakit úgy megrajzolni,hogy nem látta még az ílletőt,de elmondás alapján meg kell rajzolni. NEMDE?

2013. márc. 24. 19:28
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem,hanem azt,hogy megtudják e úgy rajzolni.
2013. márc. 24. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
Nem a rendőrök ehhez hülyék ! Grafikus rajzolja meg.
2013. márc. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van megbízható szemtanú, akkor igen.

A grafikus lerajzol egy arcot. Megmutatja a szemtanúnak, és meg kérdezi, hogy mit változtasson rajta.

Apránként átrajzolja a haját, szemét, orrát, állát stb. Mindaddig, amíg a szemtanú szerint olyan a kép, mint az elkövető.

Ez akár több órába is telhet.

2013. márc. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szemtanú valóban nem a legjobb módszer az elkövető azonosítására. De ha nincs jobb, akkor muszáj a személyleírás alapján próbálkozni. Aztán majd mindenki ráismer a szomszédjában. :)


Egyébként a legtöbb ártatlanul elítélt személyt szemtanú (gyakran maga az áldozat) vallomása alapján ítélték el. Aki a legjóhiszeműbben és legmagabiztosabban azonosította.

2013. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!