Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Eltiltás lehetséges rendőrségg...

Eltiltás lehetséges rendőrséggel? 13éves lány,17éves fiú.

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a barátnőm anyukája fel jelentést szeretne tenni ellenem, hogy a rendőrség el tiltson a lányától. A lány 13, én 17. Van erre törvény hogy a rendőrség el tilthat? Tudtommal csal akkor ha zaklatom a lányt, vagy a lány sem akar tőlem semmit.


Valamint ha betöltöm a 18-at, akkor mi a helyzet?

Nagy segítség lenne..



2013. márc. 26. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
14 év a korhatár az alatt büntetnek hacsak nem a indiai csoporthoz tartozol, de igazad van 14 éves lányok azok már öregek jobb a fiatal hús autóban is a 14 év az már öreg
2013. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
90%

OFF:

4 évvel fiatalabb a lány, miért is lenne pedomaci a srác? És különben is, láttál már mai 13 évest? Némelyik húszévesnek is kinéz.


ON:

Tudtommal ok nélkül nem tilthatja meg senki, hogy találkozzatok, ha a lány is akarja. (És az nem ok, hogy ő 13 éves, te meg 17. Az lenne megfelelő ok, ha pl. erőszakoskodnál vele, megütnéd, vagy hasonló.) Viszont ha szexeltek, akkor az kiskorú megrontása, akkor is, ha a lány beleegyezett.

Ha valamit rosszul mondtam, javítsatok ki...

2013. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
a #3-nak igaza van...
2013. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában az, hogy találkozol a barátnőddel, nem bűncselekmény, így ezért nem is jelenthet fel az anyja. Ha nem vered meg, nem korlátozod a szabadságát (tehát nem viszed haza és nem zárod be a sufniba), nem zaklatod, illetve nincs köztetek szex, akkor semmi büntetendőt nem követsz el. Az meg nem büntetőjogi kategória, hogy mitől áll az égnek az anyósjelölt haja.

Egyébként is az lenne az ügymenet, hogy a bíróság hoz távoltartási végzést, aztán ezt lehet betartatni a rendőrséggel. Vagyis azért, mert odamész a barátnődhöz, nem hívhatja rád a rendőrt, de ha lenne ellened távoltartási végzés, akkor már igen.

Ha betöltöd a 18. életévedet, nem sokat változik a helyzet. Nagykorú leszel, a rendőrségre szaladgáló anyuka miatt a szüleidnek nem lesz fejfájása, téged vesznek elő mindenért. És ha valami törvénybe ütközőt követsz el, akkor ennek megfelelően is büntetnek, hiszen nagykorú, cselekvőképes, önmagadért felelősséggel tartozó állampolgár leszel.

2013. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen a válaszokat!

Egyébként igen tudom, hogy hozzám képest fiatal, de nem azért választottam őt mert szexuális kapcsolatot szeretnék... Azért választottam mert benne látom azt hogy nem issza magát minden hétvégén részegre, nincs minden héten más fiúval, és ki tart mellettem. (a mai 13-14éves lányoknál is sajnos már sok ilyen van..)


Egyébként az anyuka nem teljesen komplett, alkoholt is fogyaszt elég gyakran.

2013. márc. 26. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor biztosan féltékeny!!!
2013. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!