Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lelöktem véletlenül osztálytár...

Lelöktem véletlenül osztálytársam telefonját a padról. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Szóval az asztalon volt a telefonja, nem tudom milyen, de szép nagyra nőtt Samsung. Én meg le akartam ülni a padjukra, arrébb toltam a táskáját, és ezzel lelökve a lábára, onnan a földre a telefonját. Elvileg keresztben elrepedt a kijelző, működik meg minden. és ki akarja velem fizettetni a javítást(47400 ft). Kötelességem kifizetni? Ennyi erővel az utcán is bárki nekimehetett volna, amitől elejti, azzal is kifizetteti? Gondolom bíróságra nem érné meg neki vinni az ügyet, max felajánlom, hogy 5 ezret fizetek a telefon árából, az megfelel?
2013. márc. 26. 23:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ez teljesen az ő empátiáján múlik. Ez egy baleset volt, még ha te is lökted le.

Ha ő egy olyan ba*om, aki az osztálytársával ki akar fizettetni 47 ezer Ft-ot akkor gratulálok neki.


Amúgy hogy hogy elvileg? Te nem láttad utána?

2013. márc. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De, láttam, csak nekem karcnak tűnik, de volt fent a t-mobile-nál, és ott mondták, h el, hogy el is repedt, holnap hoz papírt róla.
2013. márc. 26. 23:49
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Ha elreped nem működik a kijelző.
2013. márc. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom valamelyik Galaxy S volt. Ha telik neki olyan telóra, akkor teljen erre is... amúgy meg nem vagy köteles kifizetni.
2013. márc. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, majd megnézem holnap a papírt.
2013. márc. 27. 00:11
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Együtt menjetek be a szervizbe!

Onnantól, hogy tudod a pontos kárt, és értéket, már tudsz dönteni, hogy miként cselekedj.

Nem kell bíróságra vinnie az ügyet, hanem a rendőrségen kell feljelentést tennie tulajdon elleni szabálysértésért.

Én személy szerint a felét fizetném azért, mert mégis én löktem le, de mondjuk a telefont meg nem kellene kint hagyni a padon. Jó helyen van az a zsebben.

Ezért nem kellene telefont, és bármilyen más tárgyat engedélyezni az iskolákban, főleg 14 év alatt.

2013. márc. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 szántóvető ***** válasza:
100%
kárt okoztál tehát fizesd is ki.
2013. márc. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mi pécsiek vagyunk, a szerviz meg Budapesten van. Amúgy középiskolai végzős osztály vagyunk. Majd megegyezek vele, mert az egészet én ki nem fizetem.
2013. márc. 27. 07:01
 9/14 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem alapfelállásban ne fizess, vagy ha igen akkor is csak egy részét. Kevés esélyt látok erre, hogy rendőrségi ügyet csináljon belőle.
2013. márc. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Persze 47000ft a kár én max egy 5000ft adnék neki.Véletlen történt meg minek padon tartja a telefonját jó,hogy nem a földön:).Meg jó gagyi egy telefon lehetett az sima 5000ft telefonom pár lépcső fokot meg járt mióta nálam van aztán semmi baja.
2013. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!