Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési felszólítás hivatalos...

Fizetési felszólítás hivatalosnak tekinthető e-mailben?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, tegnap este jött a tulaj (fél 10 után, pedig kisgyerekünk van), hogy írjuk alá a azonnali hatályú felmondást, 15 napunk van kiköltözni blabla Én ezt megtagadtam, mivel szerződésben foglaltak szerint (meg törvény szerint is ha jól tudom) írásbeli felszólítást kell küldenie, tértivevényes levélben , ő azt mondta e-mailben megtette. De egyrést én nem kaptam (párom sem), másrészt az e-mail elfogadható hivatalosnak?

Egyébként, mielőtt megkapnám, hogy a szemét albérlő; 6 éve lakunk itt, most először csúsztunk el, sajnos viszonylag sokkal, 55000 Ft- tal.



2013. márc. 27. 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Az e-mail annyira hivatalos, mint egy sima levél. Bizonyítani nehezen tudja, hogy elküldte. Ezért inkább küldeni fog egy tértivevényes levelet, ezzel nyersz még 8 napot. De utána sajnos jogos a felmondás a hónap végére (min. 15 napos határidővel).
2013. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi van a bérleti szerződésben? Csak mert ha azt mondja, hogy fizetési késedelem esetén felmondhat, akkor még a felszólítást sem kell megküldenie...
2013. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az áll benne, hogy elmaradás esetén, amennyiben az írásbeli felszólítás kézhezvételét követő 8 napon belül ne fietünk, azonnali hatállyal felmond. Szóval kellett vna küldenie szerintem.
2013. márc. 27. 12:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben igazolnia kell, hogy volt írásbeli felszólítás.
2013. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!