Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ilyen oldalak nem sértik...

Az ilyen oldalak nem sértik valamilyen szinten a törvényt?

Figyelt kérdés
Mint Pl: napiszar.com , agyiszint meg sorolhtnám....Felteszik ismeretlenek képeit az oldalaikra , beleegyezés nélkül.Ráadásul nyilvánosan megalázzák őket.Gerinclelenség.
2009. szept. 20. 17:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

<irony>

Bizony, engem is felháborít, hogy a szomszéd nő meztelenül mer napozni. Igazságosan meg is büntettem: elvettem a pénztárcáját, és elittam a kocsmában.

</irony>


Ha a fiatalság elkorcsosult -- amire nincs bizonyíték, de most ,,feltéve de nem megendedve'' tegyük fel -- akkor mondjuk az elindulás inkább olyasmi: gyermekpszichológus, ifjúsági szociológus szakvéleményének kérése, majd mozgalom azért, hogy a szakemberek javaslatait a gyakorlati élet valóságába beleépítsük.


A gyerek felelőssége korlátolt, a felnőtt viszont felelős a tetteiért, és büntethető. De legjobban azt a felnőttet kell büntetni, aki a gyerek botlását nem javítja, segíti, hanem ügyesen visszaélve vele anyagi hasznot csinál belőle.


Arra sincs bizonyíték, hogy a napiszar bármire is ráébresztené az embereket. Az a kiskamasz, aki személyiségzavaros, az általában önértékelési zavarokkal küzd. Ha nyilvánosan megalázzák, akkor még inkább lesznek önértékelési zavarai.


Persze nem vagyok szakértő. De ahhoz, hogy a napiszar tevékenységének TÁRSADALMI HASZNOSSÁGÁT megítéljük, ahhoz előbb át kell tanulmányozni azt, amit a szakértők cyberbullying témakörében már felismertek. Úgy tudom, a kép elég sötét: a cyberbullying nem jó igazságtevésre, hanem csak tovább súlyosbítja a már meglévő bajokat.


Az emósokat nem ismerem. De szerintem (a divatemósokat leszámítva) az ,,igazi'' emósok egy része poszttraumás stresszben szenved. A poszttraumás stressz igen súlyos betegség, hatalmas az öngyilkosság veszélye. A napiszar ,,kezelésmódja'' minden orvosi etikát nélkülöz.


Nekem semmi bajom nem lene Bozólacival, ha elvégezné az orvosi egyetemet, letenné a hippokrateszi esküt, és úgy fogna gyógyításba. De így csak közönséges tolvaj.

2009. szept. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

21:41-es!Már elmondtam , hogy nincs fent rólam kép...

Egyébként nagyon köszönöm , rengeteg értelmes válasz érkezett!:)

2009. szept. 21. 20:23
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon köszönöm a biztatást. Én sem vagyok érintett, mégis, nem is tudom, miért, de engem is nagyon zavar a napiszar. Képtelen anakronizmus, alapvetően a megfélemlítésre és a kiszámíthatatlanságra épül, egyszerű és totális. Remélem, nem fog ,,fölszivárogni'' a közéletbe, bízom benne, hogy a XX. század csak egyszeri eset volt az emberiségnél.
2009. szept. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
kérdező: most már tudod milyen indokkal kell feljelenteni, mert feltették a képedet? :/
2009. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Ráadásul nyilvánosan megalázzák őket.Gerinclelenség."

Nem kell ennyire felfújni. Elmondta Bozó László szerkesztő: Csak azokat teszik ki, akik azzal akarnak feltűnősködni, hogy pucéran, részegen, meztelenül, vagy hasonló módon akarnak feltűnősködni.

Nem vettétek még észre? Olyan embert sosem aláznak, meg, aki nem tehet róla, hogy szerencsétlen. Ha a myvipen meri vállalni magát, vállalja itt is! Ha myvipen vicces volt, legyen ott is vicces!


Idézem Bozó László szerkesztőt:


"Én úgy érzem, nagyon kevés az olyan ember, legyen az fiatal, öreg, roma, zsidó, meleg, vagy hetero aki nem ide való.

A Napiszar.com nem azért van, hogy lejárassa az embereket, hanem hogy egy tükröt tartson eléjük. Az itt látható emberek azért kerülnek fel mert viselkedésükkel, öltözködésükkel nem valóak a normális emberek közé. (persze vannak kivételek, akik szándékosan akarnak felkerülni)

Csak nézd meg milyen eltorzult a mai fiatalság. Egy bolond százat csinál alapon követik az emó divatot, kiakarnak tünni valamiért. Miért nem lehet ezt másképp megoldani. Tanulmányi eredménnyel, sporteredményekkel, vagy bármi más hasznos dologgal?

Miért kell úgy kinézniük mint egy bazári majom, és ezt reklámozni?


Vagy másik példa a Puger Nóra. Szerinted az normális hogy egy 16 éves lány több száz meztelen képet csinál magáról és terjeszti a neten? Mert szerintem ez siralmas.


Elárulok egy nagy titkot Neked is, és minden olvasónak. Nekem is van gyerekem, egy 15 éves fiam. Az én fiam BIZTOS nem kerül fel ilyen oldalra. Ugyanis nem festi a haját és nem sminkeli magát fiú létére. Nem pózol hajléktalanokkal, és pénzzel sem. Nem fetreng részegen és meztelenül sem hagyja fotózni magát! Nem fekszik a temetőben sírokra és nem mutogatja a f*szát sem.


Nem mondom hogy minden rendben nálunk. A tanulmányi eredménye lehetne jobb is, és egy vele született betegség miatt az izomzata sem fejlődik rendesen. De ilyen dolgok miatt ide még SENKI sem került fel, és nem is fog!


Lehet hogy a Napiszart sokan szeretik vagy épp utálják, de kevesen veszik észre mi is van a felszín alatt! De aki észreveszi a rejtett mondanivalót nem kételkedik többet abban, hogy igenis szükség van a Napiszarra!


Tisztelettel : Bozó László szerkesztő"

2009. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

...ehhez képes elég sokszor előfordul, hogy már maguk a kommentelők is ízléstelennek tekintik a szerkesztők döntéseit, sőt kérik, hogy vegyék le a képeket. Pedig a kommentelőket nemigen lehet azzal vádolni, hogy kényes az ízlésük, de néhány eset már nekik is sok. A ,,szerkesztők'' pedig ilyenkor sem veszik le, sőt még saját kommentelőtáboruknak sem válaszolnak, hallgatásba burkolóznak, hipp-hpp, eltűnnek.


Tudom, ritka az ilyen eset, a kommentelő közönség gyomra többnyire szinte mindent bevesz, de azért voltak kínos kivételek. És ilyenkor nyilvánul meg igazán szerkesztők valódi arca. Még saját kommentelőtáboruk, rajongóközönségük etikai normáihoz sem tartják magukat.


Elég a ,,kockahasú'' hétéves kislányra gondolni. Egyrészt, mert ő nem pózolt, szimpla sportesemény volt. Másrészt,, mert nyilvánvalóan kiskorú volt. A kommetelők egyöntetűen követelték képe levételét, és még a máskor egyébként megrögzött napiszar rajongók is pedofiliával vádolták ezúttal a szerkesztőket (itt éppen Bozólacit). A szerkesztők valahogy mindig éppen ilyenkor válnak elérhetetlenné.


Más apró, nem pózolós testi fogyatékosságok is kikerülnek (picit egérfogú kislány, pedig csak véletlenül, természetesen mosolyodott el, nem pózolva).


A ,,bejelentett'' képeket nem ellenőrzik, nincsenek megbízhatóan kiszűrve azok az esetek, amikor valaki más teszi ki a képet, nem pedig az érintett.


Bozó Laci nem válaszolt a nyilvánossá tett e-mail-ek és levelek ügyére. Ezek között is vannak udvarias hangvételűek.

2009. nov. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
..bocsánatot kérek: a kockahasú hétéves kislány nem Bozólaci, hanem Fikusz fekalitisz melléfogása volt. Bozólacinak is volt hasonló esete, ahol saját rajongótábora is undorodva bírálta meg, de az más volt. Ez az ,,Elveszett...'' plüss oroszlán esete volt. Persze itt is ,,eltűntek'' a szerkesztők, még saját rajongótáborukat sem tisztelik emg azzal, hogy egyáltalán válaszra méltassák őket.
2009. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
THIS IS PURUTTYAAAAA!!!
2010. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!