Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit tanúként beidéznek...

Ha valakit tanúként beidéznek tanúként a rendőrségre, de az ország másik felében van, akkor milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

sértettként vagyok egy ügyben DE


a részletek:


- az ország másik felében vagyok

- beteg vagyok, lázzal, ezért igen nehéz lenne elmennem

- az útiköltséget ilyenkor kifizetik pl?

- lehet kérni olyat, hogy egy itteni városbeli rendőr hallgasson ki?

- aztán meg tényleg megbüntethetnek meg körözést adhatnak ki ellenem, ha nem megyek?

- eleve később érkezett a levél is egyébként, mint amelyik napra beidéztek

- van egy vagon orvosi igazolásom, hogy beteg vagyok, ezzel kérhetem, hogy halasszák már el a kihallgatásomat?



2013. ápr. 4. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

" az útiköltséget ilyenkor kifizetik pl? "

fizetik


"lehet kérni olyat, hogy egy itteni városbeli rendőr hallgasson ki? "

Talán igen, biztosat nem tudok.


" aztán meg tényleg megbüntethetnek meg körözést adhatnak ki ellenem, ha nem megyek? "

Igen elővezethetnek ha nem jelensz meg ennek költségeit te állod + büntetés is lehet.

2013. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az idézésen biztosan van valami telefonszám, hogy ki vezeti az ügyet. Hívd fel, ő pontosan meg fogja tudni mondani a lehetőségeket.
2013. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tértivevényes levélben megírod azt amit itt leírtál. A lakhelyed közelében is el tudják végezni a meghallgatásodat illetve el tudnak menni hozzád emiatt. Ha tanúként szerepelsz valahol akkor nem kihallgatnak hanem meghallgatnak. Csak akkor nem kell tanúskodnod ha közeli hozzátartozóról van szó. Az is kérdés milyen ügyben és hány tanú van rajtad kívül? Ha te vagy a sértett akkor neked kellett feljelentést tenni,állj ki a saját igazadért! Az is lehet,hogy írásban is megkérhetik a vallomásodat,de ha az egészségi állapotod nem engedi meg az utazást akkor elállnak ettől. A később érkezett levél legfeljebb új időpontra helyezi a meghallgatást,de nem szünteti meg addig amíg nem végzett az üggyel.
2013. ápr. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

jaja értem, köszi, írásban már tettem egyébként, csak úgy látszik, mégis akarnak személyesen is.


az időpontra azért voltam kíváncsi h ugye pl ha eleve később vesznek át egy levelet mint amire az idézés szól, akkor ez így képtelenség, na de ugye tanú ellen ilyenek miatt nem szokás kiadni körözést?


Meg hát most ez az ügy megy majd évekig is, és ha külföldön vagyok, akkor is mindig ugráljak haza?


az már csak az én megjegyzésem h a mai világban, nem értem, h pl miért nem lehet ezt elintézni kicsit könnyebben, azaz pl emailen elküldve nekem a kérdéseiket, én pedig válaszolok, azaz hogy ne borítsa már fel az életemet az hogy éppen tanúskodni kell járnom. az eddigiek alapján meg az se nagyon érdekelte őket h teljesen beteg voltam sokáig, állítólag 39-es lázzal is el kellett volna utaznom az ország másik felébe ... nem értem én ezt na. elég nehézkesen megy ez nálunk :(

2013. ápr. 6. 08:55
 5/7 A kérdező kommentje:

"állj ki a saját igazadért! "


-----hát nézd, ez nagyon szép gondolat, és amúgy pont ezt teszem, na csak ne feledjük, hogy ez magyarország .... Nem akarom ide beidézni, amikkel már fenyegettek, ha feljelentést merek tenni, mert aztán ráismer valaki vagy elkövetek esetleg valamit, de szóval azért azzal számolni kell, hogy itt nem egészen úgy mennek a dolgok, ahogy egy normális jogállamban amúgy elvárható lenne.

2013. ápr. 11. 06:48
 6/7 anonim ***** válasza:

"az időpontra azért voltam kíváncsi h ugye pl ha eleve később vesznek át egy levelet mint amire az idézés szól, akkor ez így képtelenség, na de ugye tanú ellen ilyenek miatt nem szokás kiadni körözést? "

Az általad leírt módszer magába hordozza:vagy visszadátumozták az időpontot és késve küldték meg neked az idézést ami a rendőrségi ügyintézés hibája! Gondolom megnézted a borítékon lévő pecsétet ami a feladás időtartamát jelzi.Neked nem kötelességed ebben az esetben reagálni,a megküldött idézés a megjelenés pillanatában "semmis"! Nyugodt szívvel írd meg nekik azt amit itt leírtál! Hiányolom a rendőrségi levélben kötelezőként megjelenő tájékoztatást:tudatni kellene veled milyen lehetőségeid vannak!!! Kimaradt volna? Megértelek ha félsz! A rendőrségnél ragaszkodj ahhoz,hogy téged fenyegetnek,ilyenkor nekik muszáj ehhez alkalmazkodni:ha nem akarsz szemtől-szembe tanúskodni akkor nem kötelezhetnek erre!!!!!

2013. ápr. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi, te legalább megérted a helyzetet.


Nézd, igen, ez van, félek, én már eddig pontosan 4-szer írtam meg nekik ezt is, de ez se érdekli őket, csak azért is nyomatják az idézéseket. És valóban alappal gondolhatom, hogy valami nem tiszta, ugyanis teljesen egyértelmű, hogy manipulálják a dátumokat.


Esetleg tudnál abban segíteni, hogy pontosan a Be. melyik §-a alapján kérelmezhetem a más városban történő tanúmeghallgatásomat, kinél kell ezt benyújtani, és főleg az ügyészségen való tanúvallomás-tétel lehetséges-e, ha igen, ez is melyik Be § alapján?


Sokat kérdezek, de kb ennyi kellene ... köszi előre is.

Voltam bent náluk, na most áhh ide le se írom, amit tapasztaltam, csak annyit, hogy rendkívül "értelmesek" voltak.

2013. ápr. 13. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!