Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz az, hogy ha valakinek...

Igaz az, hogy ha valakinek van egy telke, meg egy 10 éves autója, akkor nem kaphat a munkanélküli után semmilyen segély?

Figyelt kérdés
A barátomnak lejárt az álláskeresési támogatása, s most az önkormányzathoz kell fordulnia segélyért. (mondjuk annyi papírmunka és pecsételés, hogy az már vicc)Van az ország másik végében egy 1600 nm-es zártkertje - ezt be kell írni, mert van energiájuk utánajárni és ellenőrizni - amit nem tud már vagy 10 éve eladni. Most a szomszéd azzal riogatja, hogy nem fog kapni semmit sem, mert 1/1-ben van a nevén ingatlan meg egy 11 éves autó. Milyen jogszabály írja ezt elő? Ha nem tudja eladni, akkor a boltban és az e-onnál nem lehet arra hivatkozni hogy majd ha elkel, akkor fizetek... Mit lehet tenni? Ingyen oda kell adni az államnak? Pánikos a helyzet!

2013. ápr. 6. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen ez így van, akinek van egy legalább 850.000 Ft értékű autója, és/vagy más egyéb, pénzzé tehető értéke, annak nem jár szociális segély.
2013. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igaz. Sőt, ha történetesen egy házaspár mindkét tagja segélyre szorulna, akkor csak az egyik kaphat. Éljenek meg belőle ketten! Éljen a Fidesz!
2013. ápr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez egyszerűen elképesztő!!! Tehát a tök üres telke miatt - amit 10 év alatt sem sikerült az eredeti ár 20%-ért sem eladni - nyugodtan éhen halhat egy ember Magyarországon? Mert munkahely az nincs, viszont "pecsételni" meg mindig kell a munkaügyi központban, amit - ezek után - nem értem hogy miért tartanak (én nem hallottam hogy munkát kapott volna valaki)? És ha én megveszem papiron a telkét, akkor már minden ok? Mert akkor telke nincs, de van a zsebében egy-két millió.. Úgy már jogosult? Biztos hogy jól tudjátok - mert ez így egy vicc!!!

Köszi a válaszokat...

2013. ápr. 7. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem mintha olyan nagy lenne a különbség, hogy kap vagy nem. 22000-ből úgysem lehet megélni.

Egyébként itt megtalálhatók a vonatkozó jogszabályok:

[link]

Az értelmező rendelkezéseket is nézd meg.

2013. ápr. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm... illetve köszönjük!

Azt sehol sem írja a "kottás-könyv" hogy ebből hogy lehet megélni...?

2013. ápr. 7. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!