Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha betörnek hozzám akkor...

Petizacc kérdése:

Ha betörnek hozzám akkor engedéllyel tartott fegyverrel lelőhetem a betörőket?

Figyelt kérdés
Csak pusztán érdekel, hogy jogilag lehetséges-e vagy csak akkor, ha meg is akar támadni? Vagy egyáltalán nem lehet? A válaszokat előre is köszönöm!

2013. ápr. 6. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig nézik az övédelem indokolt mértékét.
2013. ápr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak annyit kell mondanod: "pánikba estem, féltettem a magam és családom életét, ezért lőttem".

És innentől rendben vagy.

2013. ápr. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

ha van viselési és használati engedélyed, akkor meglőheted.


De lelövésnél te lennél a fekete bárány.

2013. ápr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
nem
2013. ápr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Július 1-től változik a jogi szabályozás a Btk.-ban.

Onnan kezdve a betörő, aki behatol a lakásodba, minden más megfontolás nélkül életellenes támadónak minősül. Akkor pedig lelőhető.

2013. ápr. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

július 01-től igen!

legalább is ha magyar ember támad!

mert ha cigány egyrészt sokan jönnek lehet lőszerrel sem bírnád:D másrészt meg rád fognának mindent, hogy rasszista vagy stb!

2013. ápr. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tomcsika007 válasza:
56%
attól is függ hogy mivel akarod lelőni mert gáz pisztoly tartható otthon és engedély se kell rá de lőfegyvert nem tarthatsz és nem is tudsz venni a vadászfegyverek kivételével ha vadász vagy de egyszerü normál civil polgár nem kap engedélyt így ha mégis lenne lőfegyvered és azzal lövöldözől akkor mész a börtönbe vagy fegyházba
2013. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal engedély nélkül tartott fegyverrel ugyanazt csinálhatod vagy nem csinálhatod, csak utólag pluszban felelned kell illegális fegyvertartásért (is, vagy csak azért, ha maga az önvédelem jogos).
2013. ápr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tomcsika007 válasza:
76%
de lőfegyverre engedélyt nem olyan egyszerü kapni, a másik mikor milyen esetben jogos az önvédelem??
2013. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is halottam erről az új törvényről...nehogymár a támadó válassza meg a fegyvernemet
2013. ápr. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!