Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bevezették már a magántulajdon...

Bevezették már a magántulajdon, fegyverrel való védhetőségét?

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz ilyen törvény, csak annyi, hogy ha fegyverrel támad rád valaki, akkor neked is jogod van fegyvert használni. Ha késsel, akkor kést használni, ha üt, akkor te is ütheted stb, olyan mértékben lehet védekezni, amilyen mértékű a támadás.
2012. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
francba... :D
2012. júl. 11. 11:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Első, ez nem eddig is így volt? A jogos (ön-)védelem eddig is lehetőséget adott rá. Vagy én tudtam rosszul? :)
2012. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ebben a tervezetben hogyan működött volna az ártatlanság vélelme? Tehát mi lett volna az alapfeltevés, és mit kellett volna bizonyítani?
2012. júl. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Utolsó: ezt a fidesz jogászaitól kérdezd! Rajtuk kívül nem sokan tudják rá a választ, ennek a törvénynek vagy törvénymódosításnak kb semmi értelme... úgy tűnhet az embereknek, hogy szigorítottak valamit, de szerintem nem.
2012. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Továbbra is az arányosság elve szerint lehet védekezni, és élet kioltására nem alkalmas eszközzel. Ami változott (jelenleg még nincs kihirdetve és ha ki is lesz, akkor is csak jövőre lép hatályba):

[link]


21.§.(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha

a) azt nem nyilvános helyen vagy nyilvános rendezvényen, személy ellen, éjjel, vagy

fegyveresen, vagy felfegyverkezve vagy csoportosan követik el,

b) az a lakásba éjjel, vagy fegyveresen, vagy felfegyverkezve vagy csoportosan történő

jogtalan behatolás, és személy elleni támadás veszélye is fennáll,

c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás, és személ y

elleni támadás veszélye is fennáll.

2012. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Be
2012. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elírtam, 22.§-ban található és érdekesen másolta be a szöveget...
2012. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kicsit félreértetted a dolgot, nem erről van/volt szó.


Amúgy még semmit sem "vezettek be" ezzel kapcsolatban, mivel az új Btk. tervezetéről van szó.

2012. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
pedig jólenne mellbegyűrni a 12-es sörétessel néhány "bevándorlót" aki bevándorolnak a kertbe.... Persze, tudom ez sose jön el. :\
2012. júl. 11. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!