Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan büntetnek gyorshajtásá...

Jogosan büntetnek gyorshajtásárt a térképen mutatott helyen 50 felett?

Figyelt kérdés

[link]


A Határ útról van szó, de kiegészítés szüksége, mert nem látszik minden a térképen, de műholdnézeten sem.

A Határ út érkezve nem haladunk el Lakott hely kezdete tábla mellett. Viszont az összes betorkolló út elején ott van. Mindegyiknél. Ebből a kettőből arra következtetek, hogy magán a Határ úton 90-el szabad menni. Persze papíron, mert egyébként őrültség.

Az is érdekes, hogy a Kassai utcánál ott egy harmincas tábla, ami nincs bevezetve 20-as ugrásokkal.


Ha az út a településen belüli, akkor miért nem egy tábla van kint az elején, s akkor rendben a 30-as a közepétől. Ha meg nem része, akkor hol marad előtte a 70-es és 50-es lassító?


2013. ápr. 7. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem miért lehetne 90-el menni. Ez nekem egy lakott területhez tartozó natúr utcának tűnik. Ha nincs feltüntetve sebességkorlátozás, akkor 50 a max.
2013. ápr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A Google térképen is jól látszik, a Határ út a Dr. Tibold József és a Kolozsvári utca közötti szakasztól felfelé LAKOTT TERÜLET. Előtte pedig normál közút.

És egészen a Móra Ferenc utca "farkáig" az is marad.

Szóval kérdés, hogy hol mentél 90-nel.

2013. ápr. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Magyarabbul: A Meggyes, Király, Bellus, Simándi (szerintem inkább Simándy), Dr. Tibold utcák ELŐTT még közút, 90-es sebességhatárral, a Kolozsvári utca előtt pedig MÁR lakott terület 50-es korlátozással. A fentebb felsorolt 5 utcánál csak az utcára bekanyarodva jutsz lakott területre.

Ennek megfelelően a Kassai utcánál lévő 30-as tábla, már a lakott területen BELÜL korlátoz. Vagyis teljesen jogos, hogy felvezetés nélkül van kinn.

2013. ápr. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt ne felejtsük ki, hogy lakott területen kívűl nem minden közúton 90 a határ. Csak a főutakon 90, a többi mellékútnak minősül, ahol 80 szgk-ra.
2013. ápr. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs kinn a Lakott terület kezdete tábla, akkor 90-nel lehet menni. Nem a vezető dolga megítélni, hogy lakott terület-e vagy sem. Előzőnek: mindenhol 90 a korlát.
2013. ápr. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy mért lenne előtte lassító? Autópályáról ha kimész 130-ra kapsz egy 40-et, ott sincsenek 20-as ugrások, ilyet sehol nem írnak elő.
2013. ápr. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ma05:54-es hozzászólónak.Ezt hol hallottad? Kezdek örülni neki,ha újra vizsgáztatnak mindenkit.Persze ez csak egy rossz poén. [link]
2013. ápr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem büntettek semennyire, nem ezért kérdeztem. De szoktak itt mérni, és büntetni.

A betorkolló utcát elírhattam. Egy éve nem jártam erre, de tudom, hogy 30-as tábla már előbb is van.

A 20-as ugrások KPM rendeletben szerepel, autópályát másképpen szabályoz.

2013. ápr. 8. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!