Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 50 helyett 60-al mentem a...

50 helyett 60-al mentem a városban és mértek a rendőrök. Ezért büntetnek? Úgy tudom, hogy 65-től van 30. 000 Ft. És alatta akkor mennyi a büntetés? Van? Remélem, hogy nem.

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel nem állítottak meg, így nem fogsz büntetést kapni. Csak 65-től büntetnek.
2011. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Chrisstian_ ***** válasza:
81%
Mar nagyon regota nem allitgatnak meg senkit, a birsag postan erkezik. Azt hiszem ez meg tureshataron belul van, ezert en azt mondanam nem kell aggodnod, de majd vmeliyk okos megmondja a tutit.
2011. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem fogsz büntetést kapni, plusz egy tízes km-t bőven elnéznek.
2011. júl. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ma 15:42!


Tudom én is, hogy már nem nagyon állítgatnak meg, de ha netán megállították volna, akkor ezért a sebességtúllépésért is kapott volna büntetést.

2011. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

50,és 64 között még nincs objektív felelősség.

A többit remélem kitalálod...

2011. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nem állítottak meg. Általában nem megyek ennyivel, de most át akartam érni a zöld lámpán. És csak utána láttam a trafit.
2011. júl. 29. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Én meg olyat hallottam, hogy most már nincs tűréshatár, ha 50 helyett 55-tel mégy, akkor is büntetnek. Úgyhogy azon se lepődj meg, ha egy hónap múlva jön a csekk!
2011. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, akár már 51-től is büntethetnek, mivel túllépted a sebességhatárt.


De nagyon fontos különbség van a közigazgatási és a szabálysértési eljárás között. Előbbi az "objektív felelősség", vagyis minden esetben az autó üzembentartója fizet. Utóbbinál a szabálysértő fizet, akinek a személye viszont nem igazán állapítható meg utólag, csak ha közvetlenül az eset után megállítanak a biztos urak. Később az autó üzembentartója nem köteles terhelő vallomást tenni hozzátartozójára.

Itt van erről egy nagyon jó leírás: [link]


Közigazgatási eljárást pedig csak akkor folytatnak le, ha legalább 15-tel (100 fölött 20-szal) túllépted a megengedett határt, így ha nem mentél annyival többel, és nem állítottak meg utána, akkor megúsztad.

410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet

2011. júl. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, 10 százalék eltérés megengedett...
2011. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nagyontamas ***** válasza:

07-30 03:48 válasza korrekt!

Ha küldenek büntit, a nem tudom ki vezetett rossz válasz!!! Írd meg nekik, hogy "közeli hozzátartozód" volt aki vezetett.

Természetesen ne nevezz meg senkit!

Mivel nem vagy köteles közeli hozzátartozóra terhelő vallomást tenni, ejteni fogják az ügyet.

Ráadásul nem is hazudsz, mert te vagy a legközelebbi hozzátartozód :o)

2011. dec. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!