Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Be vagyok idézve a bíróságra...

Nikol1204 kérdése:

Be vagyok idézve a bíróságra mint tanu, egy gyermek elhelyezési ügyben. Elmegyek, de ha olyan kérdést tesznek fel amire tudom a választ de nem szeretnék rá adni, akkor mit mondjak vagy csinálhatok-e olyat hogy nem válaszolok?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy ha olyan kérdést tesznek fel és tudom rá a választ de ezzel én is meg egy barátom is bajba kerülhet, akkor mondhatom e azt hogy erre nem szeretnék válaszolni?

Pl: A Nő úgy akart pénzt keresni hogy hozzá meg egy arabhoz, és kap érte x-ft-ot, De az a baj hogy nekem is olyan barátom van de ő vele nem így jöttem össze... és ők a végén azt fogják hinni... Ha kérdeznek hogy mit tudok az arabokról akkor mondhatom hogy semmit vagy hogy nem akarok erről beszélni vagy nemtudom mit... Csütörtökön lesz a tárgyalás, ugyhogy szükségem lenne infóra, köszönöm szépen!



2013. ápr. 8. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Tanúként köteles vagy választ adni!

Csak közvetlen hozzátartozóként tagadhatod meg!

2013. ápr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem rólad fog szólni a tárgyalás, senkit se érdekel, hogy te is összejöttél (a pénzért) valakivel!

"Ha kérdeznek hogy mit tudok az arabokról" Ilyen kérdés nem lesz. Az alperes és felperes családi, anyagi, egyéni jellemeiről... fognak kérdezni.

2013. ápr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem rokonod az illető, ha jól veszem ki még csak nem is büntetőügy. Így köteles vagy minden kérdésre legjobb tudomásod szerint, a valóságnak megfelelően, semmilyen fontos tényt nem elhallgatva válaszolni.

Olyasmit nem vagy köteles mondani, amivel magadat vagy hozzátartozódat bűncselekmény elkövetésével vádolnád meg. De ez a leírtak alapján olyan körülmény nincs.


Ha jól értem ez egy gyermekelhelyezési ügy, tehát nem merült még fel, hogy bárki bárkihez is pénzért ment volna hozzá. Szóval ha ilyen kérdés nincs, akkor nincs miért aggódni.

2013. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!