Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolában ahova járok lesz...

Az iskolában ahova járok lesz egy "holokauszt megemlékezés". Jogomban áll megtagadni a részvételt?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy ez az egész csak ránk van erőltetve, és egy nagy hazugság az egész. Az iskolában lesz egy filmvetítés a helyi zsidóságról, de őszintén én sem rájuk, sem erre az egész vacakra nem vagyok kíváncsi. Szerintetek ha normálisan megkérek valaki illetékest, akkor nekem muszáj "emlékeznem" (olyan dologra ami valószínűleg meg sem történt, vagy ha még is, nagyon szeretnek vele visszaélni a zsidók)?

Nem szeretnék gyűlölködést, csak válaszokat! Köszönöm!



2013. ápr. 9. 13:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
68%

"Nem szeretnék gyűlölködést"


Akkor ne gyûlölködj. Ne írd pofátlanul, hogy "nagy hazugság az egész", amikor rengeteg tárgyi és írásos bizonyíték van rá, hogy szándékosan, "ipari módszerekkel" gyilkoták az embereket és a gazságnak ( a hivatalos NÉMET becslés szerint kb ) 5,6 millió ártatlan civil esett áldozatul.


Ostoba pofátlanságodat magad elõtt talán helyrehozhatod, ha elmégy és figyelmesen hallgatod, amit mondanak.


"Ugye a módszeresen irtott palesztinokról is megemlékezel majd"

"a palesztin írtásról még csak beszélni se szabad"


Aha. Szóval 1940 és 1945 között azért kellett meggyilkolni ( kb ) 5,6 millió ártatlan civil zsidót, mert 2008 - 2009 fordulóján az izraeli hadsereg - miután megunta a Gázából SZÁNDÉKOSAN KIFEJEZETTEN CIVIL CÉLPONTOKRA kilõtt többezer rakétét - bement Gázába rendet csinálni és eközben - sajnos - kb 400 civil meghalt.


Logikus.


Amúgy a gázaiak szorgalmáról:


Four Katyusha rockets from Lebanon hit northern Israel -29-11-2011

E.Q.B shells Israeli force with three mortars -25-8-2011

DFLP wing: 3 mortars fired at army base -9-1-2010

Rocket lands in Asqlan area -18-11-2009

Lebanese rocket lands in Israel -28-10-2009

Zionist army claims landing two Qassam rockets -2-5-2009

Two homemade rockets land in what socalled Negev -15-2-2009

Al Qassam Brigades fired five mortars at the Zionist soldiers east of Khanyounis city -27-11-2008

19 Qassam men martyred, 252 mortars and rockets in June -2-7-2008

EQB targeted Zionist vehicles in Abasan with 4 RPGs and 10 mortars -5-6-2008

Al Qassam men fired three RPGs, two mortars & detonated two bombs under the Z. vehicles in Khanyounis incursion -1-6-2008

E.Q.B fired 45 mortars at the Zionist forces in Al Zaytoun neighborhood and Sufa area -28-5-2008

Z. Forces arrested 10 Palestinians, EQB launched 4 mortars at Z. special forces in Al Qarara -30-4-2008

In response to the Zionist aggression, EQB fired 74 Qassam rockets and 80 mortars -8-2-2008

In response to the Zionist aggression, EQB fired 30 Qassam rockets at the Zionist settlements around Gaza strip -5-2-2008

In January,2008: Al Qassam Brigades fired 540 rocket and missile and killed two Zionists -1-2-2008

Lava blockade, Al Qassam Brigades fired at the Zionist settlements 160 rockets and 100 mortars during four days -19-1-2008

Operations Summary on Thursday& Friday: 61 Qassam rockets and 11 mortars fired, 4 Qassam men martyred, a new crime against civilians -18-1-2008

In Response to killing 18 Palestinians : Al Qassam Brigades fired at least 60 Qassam rockets -15-1-2008

EQB injured 9 soldiers, fired 10 RPGs, 11 mortars and 5 Qassam Rockets in Al Buriej invasion yesterday -6-1-2008

Operations Summary on Thursday: Qassam Mujahed martyred, 20 mortars, 2 RPG and Yassin missiles fired.. Al Qassam responded at the Zionist Helicopter -27-12-2007

Six martyrs, including 3 Qassam men in the Thursday attack..Three Qassam rockets and 33 mortars were fired after the attack -20-12-2007

Al Qassam Brigades conducted 6 ambushes , fired 257 mortars and 21 RPG , hurling 10 bombs , during October 2007 -31-10-2007

After the attack , Al Qassam fired five mortars and five RPG , sniped two soldiers -30-10-2007

52 mortar shells fired and Al Qassam took responsibility for Ariel operation -24-10-2007

8 home made rockets make panic and hysteria in Sderot -3-9-2007

Abu Obiada: Al Qassam can fire 100 rockets in one hour and the OF will repeat its mistake when attacking the Gaza Strip -26-4-2007

30 Qassam rockets and 61 mortar shells fired at the Zionist settlements -24-4-2007

Four martyrs and many Qassam rockets in response -22-4-2007

Settlers have intensive evacuation these days as the Qassam rocket improved -17-3-2007

Haaretz: The Palestinians are liable to launch up to 100 Qassam rockets a day at Sderot -6-3-2007

Qassam Statistics : 471 Qassam rockets were fired at the Zionist settlements during 2006 -3-1-2007

Al Qassam Brigades shells Sderot settlement with 7 Qassam Rockets -3-12-2006


Ez persze biztos Izrael Állam propagandája. Csakis. A [link] oldalról, ami az Ezzedeen Al-Qassam Brigades ( a hamász katonai szárnya ) hivatalos oldala.

( A fenti lista konkrétan: [link] search.php?cat=news&keyword=rocket és [link] search.php?cat=news&keyword=mortar lapokról.

2013. ápr. 11. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
44%
Megint egy holokauszt kerdes, amit NEM zsido tett fel.
2013. ápr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
66%

Az még hagyján lenne, de ordít róla, hogy vitát akar gerjeszteni... :(


Kérdező, csak röviden:


1. Tanulmányozd az iskolád házirendjét, amit ugyan minden egyes tanév elején szokás, jobb helyeken aláírással igazolva a tudomásulvételt; de most pótolhatod a mulasztást, így képben leszel a hiányzásokkal és az igazolásukkal kapcsolatban.

(Azért segítek: tanítási idő alatt szervezett programokon - a fizetősek kivételével - kötelező a részvétel, hiányozni igazolással lehet.


2. Valóban nem kell mindent elhinni a médiának. Történelmi témákban teljesen megfelelő a történelemkönyved, nézz bele néha... Akkor majd remélhetőleg h.lyeségeket sem fogsz irkálni.


3. Trianonról is szoktak megemlékezéseket tartani. Ha nálatok nem, akkor hajrá, szervezd meg. Továbbá bármilyen más megemlékezést is, amit fontosnak tartasz, pl. amiket felsoroltál. Közel két éve gyk-zom, és még mindig csak a rinyálás megy, hogy miért nincs ilyen meg olyan megemlékezés, kiállítás, múzeum, ünnepség stb.; holott csak fel kellene állnotok a székből/fotelből, nem itt tépni a szátokat. Hát sok sikert hozzá.

2013. ápr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Pro Patria ***** válasza:
29%

Kedves Berta Wooster:

Ez álnaiv hozzáállás, te magad is tudod, hogy alulról jövő szervezkedésnek országos szintű eredmények elérésére - bármivel kapcsolatban - valahol a 0 és a -5 között van a lehetőség.

És már önmagában is: az eleve baj, hogy ezt magán úton kell szervezni, nem államilag történik, szelektálnak.


Megjegyzem, a jelenegi kormány megpróbált szakítani ezzel, ebben is tabukat döntögetni:

[link]


Meg is lett az eredménye a szélsőséges AN-en:

[link] [link]

"Antiszemita történelemhamisítás állami szinten"


Ha szerinted ez így rendben van, akkor nyilvánvaló részrehajlást tanúsítasz.

2013. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Pro Patria ***** válasza:
29%

*Magánúton.


De mondhatnám a közelmúltban lezajlott "Akadémikus antiszemitizmus" vitát is, érdemes felkeresni a google-ben.

2013. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Pro Patria,


Bár többször találkoztunk már, de hacsak nincsenek természetfeletti képességeid, nem tudhatod, hogy én mit tudok és mit nem.

Az "alulról jövő szervezkedések" országos szintű eredményeit illetően nem vagyok álnaiv.


Abban egyetértek veled, hogy a lehetőségek a 0 közelében vannak, de mivel tudomásom van néhány eredményről, ezért én mindenképp a pozitív oldalon keresném a megoldást.

A holokauszt-megemlékezések is éveken át civil kezdeményezések voltak. Vagy például a nők bántalmazása elleni törvények több éves "alulról jövő szervezkedés" eredményeként születtek meg.


A kérdező részéről viszont nem merült fel az igény országos szintű megemlékezésekre, ezért fogalmaztam úgy, hogy ha náluk helyileg nincs, akkor talán szervezze meg.

Nem mellesleg 2010. óta minden év június 4-e "A nemzeti összetartozás napja", több városban nagyszabású, máshol kisebb ünnepségekkel. A dátum nem véletlen. (Bár ezt inkább a kérdező ismerethiánya okán írom, neked csak emlékeztető.)


Az pedig egyéni beállítottság és preferenciarendszer kérdése, hogy kinek mi a baj. Ha neked az (az egyik) legnagyobb problémád ebben az országban, hogy _ezt_ magánúton kell szervezni, akkor vagy nincs tudomásod az ennél nagyságrendekkel súlyosabb, emberek százezreit mélyen érintő problémákról, vagy azok egyszerűen nem érdekelnek. [A hasonlóan gondolkodók dettó.]

Pedig több területen is cselekvésre lenne szükség, nem fotelharcosok tízezreinek szájtépésére az internet számtalan fórumán.


A linkjeidet átolvastam, nem kívánok reagálni. A véget nem érő vitáktól sem lesz jobb senkinek, a gondok ettől nem oldódnak meg, sem ez, sem a többi.

2013. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Kérdező:


"Az iskolában ahova járok lesz egy "holokauszt megemlékezés". Jogomban áll megtagadni a részvételt?"


Mivel ez egy "fakultatív" ünnepség (én legalábbis életemben nem vettem részt ilyenen, vagy hallottam róla mostanáig pedig a rendszerváltás környékén születtem) gondolom az isoka házirendje szabályozza, hogy kötelező-e a részvétel. De ha tanítási időben szervezre akkor valószínüleg az lesz. Ha mégse akarnál elmenni és képtelen vagy végigülni egy ilyen rendvezvényt akkor szerezz egy orvosi igazolást vagy a szülők is kikérhetnek.


Viszont ezt holtfelesleges volt megkérdezned, erre minimális agytekervénymegerőltetéssel rájöhettél volna. Csak sopánkodni szerettél volna egy csöppet a cionista elnyomás ellen ugye? Sebaj, majd kinövöd, de azért lapozgasd át legalább a történelemkönyvedet, ha eddig ezt nem tetted meg.


Pro Patria:


"Ez álnaiv hozzáállás, te magad is tudod, hogy alulról jövő

szervezkedésnek országos szintű eredmények elérésére - bármivel kapcsolatban - valahol a 0 és a -5 között van a lehetőség."


Annak ellenére az emberiség történelmében számtalan sikeres és sikertelen esetre emlékezik meg a világtörténelem. Biztos hazudnak ,rossz szokásuk ez. De inkább megvillantom h a klasszikus közhelyedet szabadon "Enélkül még a mamuvadászatig sem jutottunk volna el".


Minden forradalmi változtatás ezen alapult csak most a te kedvedért midnössze a magyar történelemi emlékezetre szorítkozom, 1848, 195,6 sőt akár a rendszerváltás előtt alakuló SZDSZ és Fidesz is ilyen volt. Mindkettő ilyen jelentős karriert futottb be, az egyik meg is maradt. Hogy az aktuálpolitikára ugorjak előre, állítólag még a 2010-es fülkeforradalom is ilyen alulról szervezett kis mozgalomnak indult. Sőt a kormány szerint a fülkeforradalmárok krémje a Békemenet többszázezres szimpátiatüntetői is ilyenek. Sőt az mostanában megálmodott Szellemi Honvédelem is ilyen lesz állítólag.



Azt mondani, hogy az alulról jövő baráti körökben terjedő kezdeményezéseknek nincs jövője egy kishitű álracionalista álláspont, ami roppant divatos manapság.


"És már önmagában is: az eleve baj, hogy ezt magán úton kell szervezni, nem államilag történik, szelektálnak."


Az iskolai intézmenyek (eddig) kizárólag állami szabvány alapján szerveztek rendvezvényeket? Az Klebsberg Intézetfenntartó Központ megalapításával lehet, hogy megváltozik ez is. Majd az állam most már eldöntheti mit tartsanak ott.


A nemzeti összetartozás napja is megvan, nyílván elintéznek egy kommunizmus bűneire külön emlékező ünnepnapot is, ha úgy akarják. Elvégre ők a népakarat megtestesülései vagy mi. Nyugaton (mégha nem is a ünnepek körében) ez sokkal jobban működik náluk a civilek érdekérvenyesítése. Ők nem félnek sem a kormánytól (bár mondjuk a kormány se tesz érte) se a transznacionális vagy multinacionális vállatok vezetőitől de még a nemzetközi balliberális karvalytőkétől se. Esetleg a nyugat európai bérek után siránkozva, a "nyugati" hozzáállás egyes elemeit is átvehethnénk. Az ölünkbe nem fog hullani semmi sem. Tessék felállni és szervezkedni, ha kell valami. A kommunizmus kísértete elhagyta már Európát, de Magyarország jelenlegi kormányát is állítólag, senki nem akadályoz meg benne téged, de a kérdezőt se.


Berta neked meg megy egy Pm. ;)

2013. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Abban igazad van, hogy más tragédiákról is jó lenne megemlékeznünk, például Trianonról, a proletárdiktatúra áldozatairól, a két világháború áldozatairól...

Ha a holocaustot szemléljük, rálátunk az ember gonosz arcára... arra, hogy mire képes, ha szabadjára engedi a benne lakó gyűlöletet. Amikor a holocaustra emlékezünk, minden diktatúra és háború áldozataira emlékezünk, és minden elkövető bűnére... Elgondolkodunk azon, hogy vajon mi mennyire tudnánk erősek maradni egy olyan rendszerben, ami törvényesíti valamely embertársainknak (zsidók, polgáriak, arisztokraták, értelmiségiek, gazdagok, cigányok, négerek, keresztények stb...) kiirtását, meghurcolását. Vajon beállnánk-e az erőszaktevők közé, vagy akár életünk kockáztatásával megmentenénk-e a barátainkat, szomszédainkat...


Én keresztény vagyok, nincsenek zsidó őseim, nem érintett a holocaust.. A kommunizmus annál inkább. Hiányzik nekem is, hogy arról nem emlékezünk meg annyit. DE ETTŐL FÜGGETLENÜL mélyen fájlalom mindazt, amit bárkinek el kellett szenvednie, azt is, amin a zsidók mentek keresztül... Együtt érzek és gyászolom azokat, akik ellen a gyűlölet fordult. Azt hiszem, minden áldozatnak jár az együttérzés.


És arra kérlek, ne mondd azt, hogy nem is volt igaz... én beszéltem olyanokkal, akik megjárták a haláltáborokat... olyan borzalmas dolgokat is elmeséltek, amiket a filmekbe sem mernek beletenni, mert egyszerűen nem viselné el a néző... Aki élve jött ki onnan, nem jött ki épen... olyan mély lelki sebeket hordoz, amelyek nem gyógyulnak azóta sem... Ha már átélték ezeket a borzalmakat, legalább ne rúgjunk beléjük még egyet így 70 év múlva azzal, hogy el is vitatjuk tőlük, amit átéltek... Legalább adjuk nekik az együttérzésünket.

Beszélgess az emberekkel, hallgasd meg őket... és légy tisztelettel az életük örömei és bánatai iránt...


Isten áldjon...

2013. ápr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
45%
A holokauszttagadók menjenek el Auschwitzba. Ha Auschwitz nem bizonyíték a tömegmészárlásra akkor semmi. Vagy ajánlom a Google Earth-t. Láthatóak a kémények is pl. Valamint sok kép is van hozzá. ( krematórium stb )
2013. ápr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Pro Patria ***** válasza:

"Bár többször találkoztunk már, de hacsak nincsenek természetfeletti képességeid, nem tudhatod, hogy én mit tudok és mit nem."

- Azért mertem megtenni ezt a kijelentést, mert úgy gondolta, hogy ez axióma.


"Abban egyetértek veled, hogy a lehetőségek a 0 közelében vannak, de mivel tudomásom van néhány eredményről, ezért én mindenképp a pozitív oldalon keresném a megoldást."

- Nekem pedig éppen negatív a tapasztalatom. Hallottál már a CM-ről, ami indult a 2010-es választásokon? Ha igen, ismered a történetét. Ha nem, az még többet elmond.


"Nem mellesleg 2010. óta minden év június 4-e "A nemzeti összetartozás napja", több városban nagyszabású, máshol kisebb ünnepségekkel. A dátum nem véletlen. (Bár ezt inkább a kérdező ismerethiánya okán írom, neked csak emlékeztető.)"

- Így van, de kiemelem az évet: 2010. Az előző hozzászólásomban is bemutattam, hogy látok kedvező irányú változást. Remélem, nem fog megszakadni. De mindenképp hosszabb folyamat lesz. Néhányaknál már ennyi is kiverte a biztosítékot.


"Az pedig egyéni beállítottság és preferenciarendszer kérdése, hogy kinek mi a baj. Ha neked az (az egyik) legnagyobb problémád ebben az országban, hogy _ezt_ magánúton kell szervezni, akkor vagy nincs tudomásod az ennél nagyságrendekkel súlyosabb, emberek százezreit mélyen érintő problémákról, vagy azok egyszerűen nem érdekelnek."

- Olvasd vissza, szóval sem mondtam, hogy ez lenne a legnagyobb problémám. De még annyit sem, hogy az egyik. Viszont ettől még baj.


"A linkjeidet átolvastam, nem kívánok reagálni. A véget nem érő vitáktól sem lesz jobb senkinek, a gondok ettől nem oldódnak meg, sem ez, sem a többi."

- Mint ahogy semmi más vita sem, ami itt lezajlik. Akkor semmit ne vitassunk ki?:)


------


Kedves 69%-os:

Az 1848-as példád pont jó, minekután a áprilisi törvények is Batthyány, Szemere, Eötvös, Kossuth, Deák, és más nemesek, arisztokraták hosszú munkájának eredménye volt, nem Petőfié.

Ám én nem a történelemről, hanem a mai országról beszélek, ez a másik, harmadrészt pedig itt nem egy elnyomó rendszer fegyveres elkergetéséről van szó, mint a szabadságharcok és felkelések esetében. Fegyverrel sokminden elérhető lenne, ami civilizált keretek között nem lehetséges. Lásd a kontinenseken átívelő Székelyföld autonómiáért folyó tüntetések (még csak nem is a világhatalom Kína sérelme miatt nem valósulhat meg, mint Tibet esetében), még Kanadában is ott vonultak, és semmi haszna nem lett.

Rendszerváltás és egyebek - ez aktuálpolitika, amiről sokat lehetne beszélni, de túl közeli ahhoz, hogy korrekten megítélhessük, nem is szeretném ezt a kört megnyitni.

Annyit mondok róla, hogy az iskolai tanár Antall József műfordítókból, tanárokból, közgazdászokból álló kormánya el is tűnt, és helyükre lépett a volt pufajkás Horn, a volt kommunista külügyminiszter Kovács László, a III/II-es Medgyessy, és a többiek.


A pm terén pedig ne legyél irigy, oszd meg velem is!:)

2013. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!