Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha munkanélküli vagyok, de...

Ha munkanélküli vagyok, de nem regisztrált akkor van nekem fizetett TB-m vagy magamnak kell fizetni az ellátást?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok
2013. ápr. 12. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Magadnak.
2013. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
jah magadnak. Meg van valami állami segély sz@rság amit eselteg megkaphatsz, bár azt asszem csak olyannak osztják akinek orbán a vezeték és Viktor a keresztneve.
2013. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A magamnak fizetés alatt miket kell érteni? és ezt valahol jegyzik hogy én kallódok a világban és ezért behajtják év végén a tb tartozást?(hozzáteszem nem járok kezelésekre semmi ilyesmi, fogorvos is magán doki akinek kp-ban kell fizetni, körzeti orvoshoz megint csak nem járok sose)
2013. ápr. 12. 17:28
 4/10 anonim ***** válasza:
6000 forintot kell fizetni kb havonta, de neked nem valószínű. Annyit kell tenni, hogy bemész az illetékes szociális irodába és kérsz egy nyomtatványt, amin igényelhetni lehet, hogy az önkormányzat átvállalja helyetted. Ezt meg is fogod kapni.
2013. ápr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a szociális iroda hol található meg?
2013. ápr. 12. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Általában az önkormányzatokon. Nézd meg a honlapjukon.
2013. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De ha nem jelentkezel be munkanélkülire akkor az állam nem fogja fizetni.
2013. ápr. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

magadnak kell fizetni annyit jelent hogy behajtanak majd köv évben rajtad havi 6E ftot. ha 10 hónapig nem voltál bejelentve, 60E. akkor is, ha nem mentél kórházba.


1)regisztráltasd magad a munkaügyi központban

2)menj el az önkormányzatra, ott kérj tb támogatást. melé kérhetsz segélyeket is, de általában max 6E ftot adnak, vagy rezsitámogatást 71E ft/fő kereset esetén.

2013. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
öt évre visszamenőlegesen !
2013. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 doboszoli ***** válasza:
A munkaügyi központtal, és az önkormányzattal való együttműködés feltétel a TB-hez.(álláskeresés, jelentkezés, közmunka jár vele) Vagy fizeted magadnak, ha nem adó módjára behajtják.
2013. ápr. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!