Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nagybátyám magyar-svéd...

Ha nagybátyám magyar-svéd kettős állampolgár volt (1969-től 1995-ig a svéd) akkor könnyebben kapok svéd állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Nagybátyám 1995-ben elhunyt. 1969-1995-ig Svédországban élt. Felesége szintén kettős állampolgár: magyar-svéd. Unokaöcsém csak svéd... A sors iróniája, hogy én is ott kaptam munkát, amihez jó lenne az állampolgárság.

Ironikus megjegyzéseket nem kérnék, mert a "hátteret" nem ismered. Köszönöm!



2013. ápr. 14. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem ,azért mert nem elég közeli rokon.


Hogyha valamelyik szülőd lenne svéd állampolgár , akkor megkaphatnád te is.

2013. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem.

Akkor kapnál svéd állampolgárságot, ha valamelyik szülőd születésedkor(!!!!) svéd állampolgár volt. Nagybácsi, nagynéni, testvér nem számít.

Amúgy nem tudom milyen munkát kaptál ott, hiszen Svédország semmilyen korlátozást nem alkalmaz az uniós munkavállalókkal szemben, szóval nem feltétel a svéd állampolgárság.

2013. ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!