Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldön lesz esküvőm és nem...

TijuMK kérdése:

Külföldön lesz esküvőm és nem tudom honnan lehet beszerezni az alábbi dokumentumokat? - erkölcsi bizonyítvány, - irat ami igazolja hogy magyar állampolgár vagyok ( nem tudom a pontos nevét :/ )

Figyelt kérdés
Bocsi hogy nem az esküvő topic-ba írom a kérdést, de úgy érzem ez inkább jogi kérdés mint szervezgetés meg hasonlók amik abban a topic-ban vannak :)
2013. márc. 18. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Erkölcsi bizonyítvány minek? Azt is kérték??? Ha többszörösen visszaeső bűnöző lennél épp szabadlábon, esküvőd akkor is lehetne... Amúgy a postán lehet igényelni, de ez nem 100%...


Magyar állampolgárságot igazoló iratot az anyakönyvi hivatalban lehetett kérni, meg olyan igazolást, miszerint hajadon vagyok...

2013. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erkölcsi bizonyítványt sok helyen kérnek, de külföldre minek azt én sem értem. Mármint még le kellene fordíttatni is?

Nem tudom melyik országban mik a szokások de lehet online is igényelni ha beírod googleba h "erkölcsi bizonyítvány igénylése", meg már itt gyikon is van erről pár kérdés.

A másodiknál nem tudom milyen iratra gondolsz, de egy személyi elég szokott lenni magyar állampolgárság igazolására. Persze a legbiztosabb ha van nálad mindig személyi, lakcímkártya s a többi irat ilyen hivatalos ügyek intézésénél..

De akár jogosítvány is elég néhol magyar állampolgárság igazolására

Amúgy gratulálok, elég fiatalnak tűnsz de sok boldogságot :)

2013. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" irat ami igazolja hogy magyar állampolgár vagyok "


Már külföldön is kérnek fajigazolást?

2013. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3: Valamit azért csak be kell írni az anyakönyvbe, nem lehet bemondásra elhinni, hogy ugandai vagy üzbég....


Az első vagyok amúgy, most jutott eszembe, hogy nekem két iratot kellett beszerezni, plusz az útlevél kellett. Az útlevéllel igazoltam hogy ki vagyok és milyen állampolgár, kellett a születési anyakönyvi kivonat hiteles fordítással és egy igazolás a családi állapotomról, szintén lefordíttatva.

2013. márc. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!