Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet csinálni az ilyen...

Mit lehet csinálni az ilyen szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Már évek óta rohad a szomszéd társasház fala(amelyik a mi udvarunkra néz). Többször szóltunk már, hogy csinálják meg, de mindig csak ígéretek kaptunk... Így ideiglenes módon nádat tekertünk a fal elé, hogy ne látszódjon. Tavaly nyáron átjött az egyik szomszéd (összesen 3-ról van szó), hogy ő megcsinálja a falát, nos azóta is jön... Múlt héten áthívtuk mindhárom szomszédot, hogy ők is lássák, hogy mi a helyzet, de mint mindig most sem fognak semmit csinálni. Nekünk már ebből elegünk van, mert már az ereszük is rohad, így a eső beömlik a kertünkbe, és kimossa a földet és a virágokat. Ráadásul a tetőről is lerohadnak a gerendák, az egyik leszakadt darab kis híján agyoncsapta a kutyánkat.

A másik szomszédjukra is ráépítették a garázst, erre a néni bement a tanácsházára, és kiküldtek egy helyszínelőt. A "kedves" szomszédunk meg lekenyerezte egy üveg borral, és így nem lett komolyabb ügy a dologból.

Nos ezek után hogyan lehet őket "kényszeríteni", hogy csináltassák meg a falukat?


Konkrétan ilyen rossz a helyzet:


[link]


[link]


[link]


A harmadik szomszéd, engedély kért egy szellőzőre, mi megadtuk, csakhogy ablakot csináltatott, és arra se volt képes, hogy normális megcsináltassa:


[link]



2013. ápr. 21. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Nos amennyiben társasházról van szó, akkor a közös képviselőhöz kell fordulnod, nem pedig külön külön egy-egy szomszédhoz. A társasházban szednek közös költséget, amit ilyen esetekre fel lehet használni. Gyakorlatilag viszont nem kötelezheted javításra őket, amíg veszélyt nem jelent anyagiakra vagy netán emberéletre. csupán esztétikai okok alapján nem lehet őket kötelezni semmire.
2013. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elnézést elírtam szóval nem társasház, hanem családi ház 3 tulajdonossal, tehát a házrészek a lakások, így nincs közös költség.


"Gyakorlatilag viszont nem kötelezheted javításra őket, amíg veszélyt nem jelent anyagiakra vagy netán emberéletre. "


Éppen azért írtam, hogy a tetőről lelógó gerenda már leszakadt, csak a szerencsén múlott, hogy nem esett senkire rá.

Azt elfelejtettem megírni, hogy mindössze 5 méteres az udvarunk szélessége, így tényleg erre nézz az összes ablakunk mér évek óta...

2013. ápr. 21. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
El kell verni a szomszédot mint a lovat.
2013. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ConnectCare ***** válasza:
100%
Esetleg érdemes lehet a helyi jegyzőt értesíteni, aki ha kell, megteszi a szükséges lépéseket.
2013. ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A legújabb fejlemény, hogy múlt héten átmentünk a szomszédékhoz, a 3-ból mindössze egy nyitott kaput, a csöngetésre, holott otthon volt mindenki. Az a szomszéd, aki beengedett minket, mondta, hogy megcsinálja, de a másik 2 azzal jött, hogy nincs pénzük. Annyira "nincs", hogy az udvaron vagy 10 teknőst tartanak egy hatalmas terráriumban, meg cigire, piára költenek ezerrel, és a házat kívülről az utcáról, és belülről az ő udvaruk felől is felújították( a legmodernebb hőszigetelés, díszkő, stb.). Az egyik szomszéd lánya konkrétan majdnem nekem ugrott, meg ordítoztak, pedig én a hangomat sem emeltem fel.

A tanácsházán voltunk már, ott az mondták, hogy 15 000 Ft illeték kell kifizetnünk, és akkor kijönnek megnézni a falat, és megbírságolják őket. Még ha lenne fölös 15 ezrünk, akkor sem a mi dolgunk megcsinálni a szomszéd falát.

Van ötletetek, hogy ezek után mit lehet tenni?

2013. ápr. 30. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Senkit sem érdekel a fejlemények. Írd ki az egészet új kérdésként, hogy az újjak is tudjanak reagálni.
2013. ápr. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!