Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bérleni szeretnék egy...

Ha bérleni szeretnék egy lakást, amin villanyszámla tartozás van, attól én még mint új fogyasztó igényelhetek új mérőórát vagy csak miután a tulaj rendezte a felhalmozott tartozást?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 10:51
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*bérelni
2013. ápr. 22. 10:52
 2/23 anonim ***** válasza:

Új mérőórát nem.


De én nem költöznék ilyen lakásba.

2013. ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Írjatok egy papírt, hogy x napon te beköltöztél a lakásba, a mérőállás pedig ennyi volt. Szerepeljen rajta a mérőóra száma, az aktuális óraállás, dátum, és rajtatok kívűl még 2 tanú aláírása. Ami fogyasztás van, azt onnantól te fizeted.


Ugyanakkor mi van, ha a szolgáltató egyszercsak kikapcsolja az áramot? Aztán addig nincs áram, amíg a tulaj nem fizet. Én nem mennék ebbe bele.

2013. ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen, benne van a pakliban, hogy akkor is lekapcsolják de ha mondjuk a tartozást elkezdi részletekben visszafizetni, akkor ezzel egyidejűleg sem kaphatok új mérőórát?
2013. ápr. 22. 11:34
 5/23 anonim ***** válasza:
Igényelni lehet, de nem kapnál csak ha perkáltatok.
2013. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 22. 11:43
 7/23 anonim ***** válasza:

1 lakáshoz 1 mérőóra jár.


Én keresnék másik lakást.

2013. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Csak a mai világban nem könnyű.....ráadásul a munkahely is ideköt minket, ami eddig az egyetlen biztos pont.
2013. ápr. 22. 11:59
 9/23 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom ha annak a tartozásnak már elindult a rendezése, vagy született már az ügyben bírósági ítélet, inkasszó etc... akkor már nyugodtan kérheted az új mérőórát. A lényeg, hogy akinek a nevén a tartozás van, attól valahogy behajtsák a pénzt (önként megegyezéssel fizet, vagy behajtják nála).

Ha viszont ebben vita van még. Tehát nincs tisztázva, hogy ki az adós és semmilyen együttműködésre nem hajlandó, de még a bírósági végrehajtási szakaszban sincs az ügy, akkor addig nem köthetsz ugyanarra a címre másik szerződést.

2013. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam már ilyen verziót, ezért is bizonytalanodtam el.....az egyik ismerősöm bérelt egy házat, amin nagyon sok villanyszámla elmaradás volt de kapott egy új mérőórát miután bement a tulajjal a szolgáltatóhoz és bevitték a bérleti szerződést, a fennmaradt tartozást pedig azóta is próbálják behajtani a tulajon.
2013. ápr. 22. 13:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!