Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha bérleni szeretnék egy...

Ha bérleni szeretnék egy lakást, amin villanyszámla tartozás van, attól én még mint új fogyasztó igényelhetek új mérőórát vagy csak miután a tulaj rendezte a felhalmozott tartozást?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 10:51
1 2 3
 11/23 (g)brigi ***** válasza:

Nem egyszerűen fel kell írni egy papírra, hogy mennyi volt a mérőállás, amikor odaköltöztél. Ez olyan dolog, hogy annyit írok fel amennyit akarok. Ne engedd magad csőbe húzni..

Hanem az energiaszolgáltatónál kell bejelenti, hogy új felhasználó vagy. Új mérőórát nem igényelhetsz, max ha meghibásodik.

Ezt pedig a tulajdonos meg fogja akadályozni, mármint a bejelentést, főleg ha bérleti szerződés sem kötöttetek (félve a NAV-tól), és majd ki fogja fizetni a tartozást, vagy nem adja ki Neked a lakást. (Szerintem, de bocs ha tévedek, nemes egyszerűséggel veled akarja kifizettetni a hátralékot)

2013. ápr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

rendezze a tulaj a tartozást.


ha most nem tudja rendezni, akkor mikor?

mi más akadálya lehet?


nem fogsz ebből jól kijönni ...

2013. ápr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Személyesen is megkérdeztem az áramszolgáltatót és azt mondták, ki kell fizetnie a tulajnak a tartozást, csak utána kötnek be villanyt az új felhasználó, tehát az én nevemre, ami díjmentes, egyedül a villanyszerelő munkadíját kell kifizetnem.
2013. ápr. 23. 12:32
 14/23 anonim ***** válasza:

Írd meg vele a szerződést az áramszolgáltatónál. A kauciót átvette, de a pénznek az a része, amivel az áramszolgáltatónak tartozik, rögtön megy a szolgáltatóhoz.

Vízzel, fűtéssel nincs elmaradása?

Ha bármi másik lehetőséged van, inkább hanyagold ezt a pacákot, továbbra is azt mondom.

2013. ápr. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem, mással nincs gond és kiderült, hogy alig pár ezer FT a tartozás csak már régóta nincs áram. Így csak a villanyszerelő munkadíját kell rendezni és természetesen az elmaradást.
2013. ápr. 24. 11:03
 16/23 anonim ***** válasza:

csak ?

és az mennyi?

2013. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én a villanyszerelő munkadíját sem vállalnám át. Annak le kéne jönnie a kaucióból.
2013. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A munkadíj változó, kaptunk egy listát, amin szerepelnek a "körzetis villanyszerelők", közülük lehet választani és ő mondja meg, hogy mennyi az annyi. Igazából ez nem probléma, mert a házat ezeken kívül nagyon kedvező feltételekkel bérelhetjük, és lássuk be szükségünk van rá, válogatni sem igazán tudunk, mivel nincs miből....
2013. ápr. 24. 18:08
 19/23 anonim ***** válasza:

ha annyira kedveőek a feltételek, akkor vállaljátok magatokra a villanyszerelés díját, gondolom, kellően kérlegeltétek, hogy mi az az összeg, amiért még megérné nektek....


egyéb esetben ez a költség tulajdonost terhelné, kivéve, ha a szerződésbe belefoglaljátok, hogy ti ezt átvállajátok tőle.... gyakorlatilag bármilyen feltételekkel lehet szerződést kötni, a tisztesség határain belül persze, csak rajtatok múlik, hogy miben tudtok megegyezni egymással...

2013. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"k" helyett "m" természetesen, bocsi az elírásért;)


ha tényleg annyira jó és olcsó az a ház, akkor mi az akadálya annak, hogy kifizessétek a villanyszerelést? ennyi simán belefér, mert pl. a tulaj olyat is tehet/ne, hogy emel annyit a havi bérleti díjon, ami behozná neki a villanyszerelést, de ha ti átvállaljátok, akkor maradhat alacsonyabb a bérleti díj.... de én a helyetekben azt mindenképpen beleiratnám a szerződésbe, hogy tekintettel a körülményekre, egy évig garantáltan ne emelje a bérleti díjatokat... van sok lehetőség, csak le kell űlni egymással, és megpróbálni olyan közös nevezőre jutni, ami mindkét félnek kedvező adott esetben :)

2013. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!